|
کدخبر: 147261

برگزاری دربی ۹۴ اشتباه بزرگی بود

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران نسبت به برگزاری روز گذشته دربی پایتخت انتقاد کرد.

ورزش برگزاری دربی ۹۴ اشتباه بزرگی بود

 دربی ۹۴ دیروز در شرایطی برگزار شد که پیش از آن برخی از کارشناسان و مسئولان به خاطر آلودگی هوای شدید تهران خواستار لغو مسابقه شده بودند. با این حال سازمان لیگ با بی‌توجهی به این موضوع دربی را برگزار کرد. حالا بعد از برگزاری مسابقه انتقادهای شدیدتری نسبت به این موضوع بیان شده است.

 سید آرش حسینی میلانی صبح امروز در دویست و شصت و چهارمین جلسه صحن علنی شورای شهر تهران در تذکری، از برگزاری مسابقه دیروز دربی تهران گلایه کرد و گفت: اگرچه جمع کثیری در کشور از برگزاری مسابقه دربی پایتخت خوشحال شدند اما علیرغم تذکرات و هشدارهای شرکت کنترل کیفیت هوای تهران و وزارت بهداشت مبنی بر آنکه شاخص آلودگی هوای تهران بیشتر از ۱۵۰ است و برگزاری این مسابقه به مصلحت نیست، این مسابقه برگزار شد.

وی با اشاره به قانون هوای پاک اظهار کرد: مضاف بر این، با توجه به تبصره ۳ ماده ۳ قانون هوای پاک، وقتی آلودگی هوا در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها قرار دارد، مسابقات ورزشی نباید برگزار شوند. جان این ۲۲ نفر برای ما بسیار مهم است. آنها ۹۰ دقیقه در هوای آلوده دویده و جنگیدند. من از سازمان لیگ فوتبال بسیار گلایه دارم. باید همگی به قانون هوای پاک احترام گذاشته و آن را رعایت کنیم، نه آنکه آن را نقض کنیم.

منبع: ورزش3

ارسال نظر