|
کدخبر: 146860

شرط پیروزی در دربی پایتخت

مهاجم سابق استقلال در توصیه ای برای سرمربی آبی پوشان گفت: فکری باید برای دربی با بازیکنانش صحبت کند و اجازه ندهد آنها مغرور به میدان پا بگذارند.

ورزش شرط پیروزی در دربی پایتخت

مرتضی یکه در مورد دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس گفت: دربی یک بازی متفاوت با تمامی بازی هاست. هرچقدر هم که کادر فنی یا بازیکنان دو تیم بگویند این دیدار حساسیت ندارد، اما این بازی برای همه علاقه مندان به فوتبال و حتی آنهایی که فوتبال را پیگیری نمی‌کنند، یک شرایط ویژه دارد.

مهاجم سابق استقلال خاطرنشان کرد: هر تیمی که در این دیدار آرامش داشته باشد و استرس را از خود دور کند به پیروزی می‌رسد. نقش بازیکنان با تجربه و یا به قولی دربی باز در این دیدار بسیار مهم است. آنها می‌توانند هم آرامش و هم تجربه خود را به بازیکنانی که تابه حال این دیدار را تجربه نکرده انتقال داده تا آنها هم با روحیه خوب آماده این دیدار سنگین و حساس شوند.

وی برخوردهای انضباطی سرمربی آبی پوشان با چند بازیکن را مثبت ارزیابی کرد و گفت: چند سالی بود که شاهد چنین اتفاقاتی نبودیم اما محمود فکری نشان داد که از تجربه بالایی در استقلال برخوردار است. او می‌داند اگر به یک بازیکن باج بدهد دیگر نمی‌تواند با آرامش کارش را ادامه دهد بنابراین عملکرد او در مقابل این گونه رفتارها قابل ستایش است و اعتقاد دارم تمام مربیان لیگ برتری باید مصلحت اندیشی را کنار گذاشته و اجازه ندهند بی انضباطی‌ها در تیمشان حاکم باشد.

مهاجم سابق استقلال در پایان و در پاسخ به این پرسش که نتیجه دربی ۹۴ چه خواهد شد؟ گفت: آرامش رمز پیروزی در این دیدار است. البته من دوست دارم استقلال برنده این دیدار باشد اما امیدوارم فارغ از هر نتیجه‌ای که به دست می‌آید دو تیم آماده ارائه یک بازی زیبا و تماشاگر پسند باشند.

 

منبع: مهر

ارسال نظر