|
کدخبر: 101817

کدام بازیکن از ترکیب استقلال بیرون می‌ماند؟!

با اضافه شدن شیخ دیاباته مهاجم خارجی تیم فوتبال استقلال به تمرینات آبی پوشان، ترکیب مورد نظر فرهاد مجیدی به سمت کامل شدن می‌رود.

ورزش کدام بازیکن از ترکیب استقلال بیرون می‌ماند؟!

«۳-۴-۳»، عددی آشنا برای آبی پوشان. سیستمی که آندره استراماچونی در تیم استقلال جا انداخت و فرهاد مجیدی هم با ادامه آن سیستم را با آبی پوشان اجرا کرد. سیستمی که در ابتدا به اشتباه ۳-۵-۲ نامیده می‌شد اما در عمل مشخص شد مقابل ۳ مدافع مرکزی، ۴ هافبک و جلوتر از آنها ۳ مهاجم بازی می‌کنند.

سیستم مطلوب مجیدی و استقلال با بازگشت شیخ دیاباته تکمیل شد و حالا سرمربی آبی‌ها می‌تواند با خیالی آسوده تیمش را برای شروع مجدد مسابقات آماده کند.

در سیستم مد نظر مجیدی، مقابل حسینی که درون دروازه بازی می کند، مدافعان زیادی حضور دارند که می‌توان ترکیب‌های مختلفی از آنها ساخت و به میدان فرستاد. در بین مدافعان پر تعداد آبی‌ها روزبه چشمی باتجربه ترین و یکی از قابل اعتمادترین هاست. آمار بازیهای گذشته آبی‌ها نشان می‌دهد محمد دانشگر هم موقعیت نسبتا مستحکمی در قلب دفاعی این تیم دارد و در همه بازیهای گذشته آبی‌ها تنها محرومیت توانسته او را از ترکیب دور کند.

عارف غلامی بازیکن جوانی است که خیلی زود در ترکیب ثابت استقلال جا افتاد و بعید به نظر می‌رسد به سادگی هم جای خود را از دست بدهد. در این منطقه بازیکن باتجربه و کاملا قابل اعتماد دیگری به اسم سیاوش یزدانی حضور دارد که مصدومیتی طولانی در نیم فصل نخست به او چندان اجازه خودنمایی در ترکیب آبی ها نداد و مترصد اثبات توانایی های خود در ادامه مسابقات است.

شاهین طاهرخانی هم یکی دیگر از جوانانی است که در در ابتدای فصل آبیها از سر ناچاری به او فرصت بازی دادند و این بازیکن جوان به بهترین شکل از حداقل موقعیت های ممکن استفاده کرد تا حالا از او به عنوان یک بازیکن جوان و کاملا قابل اعتماد در قلب دفاعی یاد شود.

چشمی، غلامی، دانشگر، یزدانی و طاهرخانی ۵ بازیکنی هستند که در قلب دفاعی این تیم امتحان خوبی پس داده و نمره قبولی گرفتند و حضور آنها می تواند خیال مجیدی را از این ناحیه راحت کند. آبی‌ها در این پست یک جوان جویای نام دیگر به اسم سینا خادم پور را دارند که هنوز فرصت بازی پیدا نکرده است.

دست مجیدی برای استفاده از بازیکنان مورد نیازش در خط میانی کاملا باز است و برای این منظور گزینه های پر تعداد مناسبی در اختیار دارد. در چپ و راست این منطقه دو بازیکن باتجربه و کاملا مناسب مثل وریا غفوری و میلیچ حضور دارند که بعید است در ترکیب ثابت به آنها دست بخورد.

در مرکز زمین هم زوج مسعود ریگی و علی کریمی تاحدود زیادی جا افتاده و مجال بازی کردن را از دیگران گرفته اند. فرشید باقری، آرش رضاوند و فرشید اسماعیلی هم بازیکنان باتجربه ای هستند که در صورت نیاز می توان با اطمینان از آنها در مرکز زمین و حتی کناره ها استفاده کرد. یک جوان جویای نام به اسم رضا آذری هم انتظار فرصتی هرچند کوچک را می‌کشد تا در این منطقه توانایی هایش را اثبات کند.

علی دشتی، محمد بلبلی، میلاد زکی پور و در صورت اضافه شدن به لیست داریوش شجاعیان هم نفراتی هستند که در کناره های زمین در خط میانی می توانند بازیکنان جانشین مناسبی باشند.

تکلیف استقلالِ مجیدی در خط حمله روشن تر از همه جا است. او سه مهاجم برای این منطقه می خواهد بهترین گزینه‌های لیگ برتر را در اختیار دارد. حضور سه بازیکن گل‌ساز و گلزن که هر سه در کورس آقای گلی قرار دارند در کنار هم در خط حمله استقلال باعث شده تا آنها از سایر تیم ها در این منطقه خطرناک تر باشند.

بازگشت شیخ دیاباته و حضور او در کنار قائدی و مطهری باعث می شود تا خیال مجیدی از این منطقه کاملا آسوده باشد. خط حمله استقلال با حضور این سه بازیکن آنقدر پر توان هست که ضعف احتمالی در خطوط دیگر هم تحت الشعاع آن قرار بگیرد و مجیدی بتواند با تکیه بر این خط حمله پر توان به آتش بازی تیمش در ادامه مسابقات لیگ برتر امیدوار باشد. مجیدی در خط حمله گزینه های جانشینی هم دارد و بازیکنانی مثل تبریزی و مرادی نفراتی هستند که در صورت لزوم می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

آبی پوشان با احتساب یک بازی عقب افتاده مقابل فولاد، ۱۰ دیدار دیگر در لیگ برتر پیش رو دارند و با پتانسیل ۳۰ امتیازی می‌توانند به جایگاهی بهتر از آنچه که الان در اختیار دارند امیدوار باشند.

منبع: مهر

ارسال نظر