کدخبر: 85377

کرونا کنگره جهانی موبایل (MWC ۲۰۲۰) را تعطیل کرد

کنگره جهانی موبایل MWC ۲۰۲۰ با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد تحت‌تاثیر افزایش نگرانی‌ها بابت شیوع ویروس کرونا و انصراف بسیاری از غول‌های فناوری این کنگره برگزار نخواهد شد.

گسترش‌نیوز: کنگره جهانی موبایل که بدون شک یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای حوزه گوشی‌های هوشمند و فناوری‌های مرتبط با آن در جهان به شمار می‌رود، در هفته‌های اخیر به شدت تحت‌تاثیر افزایش نگرانی‌ها درباره شیوع و انتشار بیشتر ویروس خطرناک و کشنده کرونا قرار گرفته بود که به واسطه همین مسئله، تعداد زیادی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شرکت‌های تولیدکننده موبایل، اپراتورهای مخابراتی و شرکت‌های فعال در حوزه فناوری از حضور در این رویداد انصراف دادند.

حالا بر اساس گزارش BBC، کنگره جهانی موبایل MWC ۲۰۲۰ که قرار بود در شهر بارسلون اسپانیا برگزار شود، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده به علت انصراف شرکت‌های فناوری و نگرانی‌های مربوط به انتشار ویروس کرونا و کمک به حفظ بهداشت عمومی در جهان لغو شده و برگزار نخواهد شد. قرار بود این رویداد در روزهای ۲۴ تا ۲۷ فوریه سال ۲۰۲۰ در شهر بارسلون اسپانیا برگزار شود.

پیش‌تر نیز بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام کرده بودند که با انصراف تعداد زیادی از شرکت‌های فناوری، برگزاری این نمایشگاه که بدون شک یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای این عرصه به شمار می‌رود، تا حد زیادی تحت‌تاثیر قرار گرفته است و نسبت به سال‌های گذشته رونق بسیار کمتری خواهد داشت. ویروس کرونا بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده در رویترز، تاکنون جان بالغ بر یک هزار و ۳۱۰ نفر را در چین گرفته و بیش از ۴۰ هزار نفر را در کشورهای مختلف مبتلا کرده است.

همزمان با شیوع گسترده ویروس خطرناک و کشنده کرونا در چین و بسیاری دیگر از نقاط جهان، سازمان بهداشت جهانی نیز با اعلام وضعیت اضطراری در جهان از تمامی کشورها درخواست کرد که به مقابله با شیوع و انتشار بیشتر این ویروس بپردازند و از شهروندان خود بخواهند از هر گونه سفر غیرضروری به مناطق مختلف به‌خصوص شرق آسیا و چین خودداری کنند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر