|
کدخبر: 132204 سهیل فرزین

در گفتگوی گسترش نیوز با فعالان صنعت نمایشگاهی عنوان شد:

سایت نمایشگاهی اصفهان هم‌سو با رویدادهای بین المللی

بخش سوم سلسله گزارش های گسترش نیوز پیرامون افتتاح و بهره برداری از سایت نمایشگاهی اصفهان در این گزارش آورده شده است.

نمایشگاه سایت نمایشگاهی اصفهان هم‌سو با رویدادهای بین المللی

روز چهارشنبه سایت نمایشگاهی استان اصفهان به عنوان به روزترین و استاندارد ترین سایت نمایشگاهی کشور افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید. خبرنگار سرویس نمایشگاه گسترش نیوز در همین راستا گفت و گوهایی را برخی چهره های شاخص صنعت نمایشگاهی کشور ترتیب داده و در چند قسمت در اختیار علاقه مندان و  فعالان این حوزه قرار داده است.

دو بخش از این گفت و گو ها از طریق لینک های زیر در دسترس است.

خبرنگار گسترش نیوز در بخش سوم این گفت و گو ها نیز با رامین سمیع زاده رئیس مرکز نمایشگاهی ایران مال، آریا مجیدی مدیر و کارشناس حوزه اکسپوهای جهانی و حسام گودرزی دبیر انجمن غرفه سازان به گفت و گو نشسته و نظر آن ها در مورد تاثیر افتتاح سایت نمایشگاهی اصفهان در صنعت نمایشگاهی کشور را جویا شده است که در ادامه مطالعه خواهید کرد.

با گسترش نیوز همراه باشید:

 

رامین سمیع زاده / رئیس مرکز نمایشگاهی ایران مال

رامین سمیع زاده در ابتدای این گفت و گو ضمن تبریک به دست اندرکاران پروژه سایت اصفهان، اظهار داشت: متاسفانه افتخار نداشتم که این سایت نمایشگاهی را از نزدیک ببینم ولی تا آنجا که اطلاعات کسب کردم حخوشبختانه در این سایت کانسپت مشخصی وجود دارد.

رامین-سمیع-زاده

وی افزود: عقیده من همواره بر این بود که از نظر وجود سایت های تخصصی و حرفه ای، کشور همچنان ظرفیت خالی زیادی دارد و افتتاح و وجود هر سایت در کشور گرچه به ظاهر موجب تنگ شدن فضای رقابت می شود اما در نهایت جایگاه، موقعیت و اعتبار صنعت نمایشگاهی چه در عرصه ملی و چه در عرصه بین المللی را افزایش خواهد داد. به عقیده من افتتاح سایت نمایشگاهی جدید در کشور به ایجاد فضای رقابتی که سایت داران را مجبور به رقابت سالم کند و ارتقای جایگاه و اعتبار صنعت نمایشگاهی در کشور اضافه خواهد کرد.

مدیر مرکز نمایشگاهی ایران مال گفت: توصیه ای که عموما به تمام نهادهای جدید دارم این است که به چند موضوع فراگیر باید توجه داشته باشند. یکی از این موضوعات بین المللی بودن است. البته این بین المللی بودن صرفا نباید درعنوان سایت قید شود بلکه سایت نمایشگاهی ذاتا باید بین المللی باشد. باید روش ها، سیستم ها، فرآیندها و رویکردها نیز بین المللی باشد.

سمیع زاده در پایان اظهار داشت: امروزه موضوعی که در دنیا خود را به صورت پررنگ نشان می دهد رقابت هم افزا است. سایت ها ضمن این که با هم رقابت دارند نسبت به تکمیل و رفع خلل یک دیگر کمک می کنند. وجود هر سایت نمایشگاهی نه تنها عرصه را بر سایران تنگ نمی کند بلکه زمین بازی در عرصه ملی و بین المللی را نیز بزرگ تر و حرفه ای تر می کند. امیدوارم که افتتاح سایت نمایشگاهی اصفهان به تقویت رقابت بین سایت ها منجر شود تا مجریان در انتخاب سایت های نمایشگاهی مختار باشند.

آریا مجیدی / مدیر و کارشناس حوزه اکسپوهای جهانی

وی در ابتدای این گفت و گو اظهار داشت: افتتاح سایت نمایشگاهی اصفهان تاثیر به سزایی در رشد صنعت نمایشگاهی کشور دارد و موجب توسعه و فرهنگ سازی برای سایر استان ها خواهد شد تا آن ها نیز بتوانند در این راستا گام بردارند و برای افزایش سطح کمی و کیفی نمایشگاه ها حرکت کنند.

آریا-مجیدی

مدیر و کارشناس حوزه اکسپوهای جهانی افزود: آقای یارمحمدیان از افرادی است که به جد پیگیر اجرا و بهره برداری از این پروژه بود. قطعا مشابه سایت اصفهان از نظر کیفیت و زیر ساخت های موجود در سطح کشور وجود ندارد. بنابراین از ایشان خواهش می کنیم که همسو و هم راستا با رقابت هایی که در سطح منطقه خاورمیانه وجود دارد به سمت بین المللی شدن با استانداردهای جهانی گام بردارند و تمام تلاش خود را در راه رفع کاستی های احتمالی در این مسیر به کار گیرند.

حسام گودرزی / دبیر انجمن غرفه سازان

وی در ابتدای این گفت و گو اظهار داشت: قطعاً صنعت نمایشگاهی ایران، نیازمند به روز رسانی در حوزه های ساختاری و محتوایی است.غالب چیزی که امروز در صنعت نمایشگاهی ایران وجود دارد حاصل تفکر، تلاش و همت مدیران این صنعت در دهه هفتاد شمسی است.

حسام-گودرزی

دبیر انجمن غرفه سازان افزود: قطعاً اتفاقاتی همچون افتتاح سایت جدید نمایشگاه بین‌المللی اصفهان که با معیارها و استانداردهای روز منطبق است، می تواند به اعتلای صنعت نمایشگاهی و ارتقای سطح خدمات رسانی به مخاطبینش، کمک شایانی نماید.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...