|
کدخبر: 151178

فولاد در راه تحقق شعار جهش تولید

رضا شهرستانی، عضو هیات‌مدیرۀ انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، با اشاره به اهمیت تولید تختال‌ با ضخامت ۳۰۰ میلی‌متر توسط فولاد مبارکه اظهارکرد: تولید اسلب‌های ضخیم برای صنـــعت فــــــولاد کــــــــشور، به‌ویـــــــژه فولادمبارکه، بسیار مهم و مایۀ مباهات است؛ چراکه این دستاورد ارزنده با تکیه بر دانش بومی و اعتماد به تخصص جوانان ایجاد شده است.

معدن فولاد در راه تحقق شعار جهش تولید

وی افزود: مزایای تولید اسلب‌های ضخیم را می‌توان با توجه به ابعاد کمّی و کیفی آن بررسی کرد. از یک سو، ورق‌های عریض در شرکت فولاد اکسین می‌تواند در ابعاد بزرگ‌تر تولید شود و از سوی دیگر، می‌توان براساس استانداردهای جهانی، تختال تولید کرد.

عضو هیات‌مدیرۀ انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در ادامه به یکی دیگر از مزایای تولید تختال با ضخامت ۳۰۰ میلی‌متر اشاره کرد و افزود: یکی از جنبه‌های مهم و باارزش این دستاورد فولاد مبارکه این است که می‌توان این اسلب را در ابعاد ایکس و وای در فولاد اکسین نورد کرد و این امر در بهبود کیفیت ورق نقش مهمی دارد.

وی اضافه کرد: نورد شدن در دو جهت موجب افزایش کیفیت ورق‌های تولیدی می‌شود. تختال با این ضخامت در عین اینکه وابستگی ما را به خارج کاهش می‌دهد، کاربرد ویژه‌ای نیز در تولید محصولات پتروشیمی، نفت و گاز دارد.

شهرستانی تأکید کرد: یک بار دیگر با فناوری‌های به‌دست‌آمده در فولاد مبارکه ثابت کردیم که تحریم‌های حقیقی و حقوقی صنعت فولاد، به‌ویژه شرکت فولاد مبارکه، بی‌نتیجه است و با بومی‌سازی و اعتماد به دانش متخصصان داخلی، صنعت فولاد را هر روز به شعار سال، یعنی جهش تولید، نزدیک می‌کنیم.

منبع: ایراسین

ارسال نظر