|
کدخبر: 108478

۱۰ خبر مهم معدن و انرژی در امروز (۹۹/۰۴/۱۵)

در این گزارش جدیدترین اخبار معدن وانرژی آورده شده است

معدن ۱۰ خبر مهم معدن و انرژی در امروز (۹۹/۰۴/۱۵)

گردشگری معدن، صنعتی پاک و درآمدزا

آیدین زینال زاده اظهار کرد:صنعت گردشگری، صنعت پاک و درآمدزایی است و در دنیا خیلی از معادن هستند که در کنار استخراج و بهره‌برداری از مواد معدنی کار گردشگری نیز انجام می‌دهند.

فعالیت ۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه برق

رئیس کمیته دانش‌بنیان سندیکای صنعت برق ایران، این سندیکا را پلی برای ارتباط میان بخش‌های دولتی و خصوصی دانست.

خبر خوش وزارت صمت به بورس بازان

حدود سه ماه پس از اعلام خبر رئیس‌جمهور مبنی‌بر ضرورت ورود معادن به بورس، کارگروه ویژه استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه برای بخش معدن تشکیل شد تا زمینه استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه برای بخش معدن فراهم و فرآیند بورسی کردن معادن آغاز شود.

۲۵۰ پروژه عظیم آبی در راه است

وزیر نیرو در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهوری نوشت: وزارت نیرو امسال هدف نخست خود را افتتاح ۲۵۰ طرح بزرگ در صنعت آب و برق قرار داده است.

قدردانی غریب پور از شرکت های بزرگ صنعتی، معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو طی پیامی از مدیران عامل شرکت های مبارکه، ملی مس، فولاد خوزستان و آلومینیوم جنوب برای اقدامات انجام شده در بخش تولید و همچنین بهره برداری از طرح های توسعه شرکت های فوق در شرایط تحریم، قدردانی کرد.

بنزین فعلا گران نخواهد شد!

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد که طرح افزایش قیمت بنزین در دستور کار مجلس نیست و حداقل تا یک سال آینده مطرح نمی‌شود.

منتظر یک جهش صد در صدی در معادن باشید

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی از برنامه‌ریزی برای رشد ۱۰۰ درصدی در بخش شناسایی و پی‌جویی اکتشاف مواد معدنی کشور خبر داد و گفت: در امسال شاهد رشد ۱۰۰ درصدی در این بخش خواهیم بود.

رشد قیمت فراورده‌های نفتی

در حالی که نفت هفته منتهی به سوم جولای را در روندی مثبت به پایان رساند آخرین گزارش قیمت‌های جهانی انواع فرآورده‌های نفتی منتشر شده از سوی نشریه پلتس موید رشد قیمت در بیشتر فراورده‌های نفتی است.

چدن در چین چند؟

دو هفته اخیر قیمت چدن وارداتی در چین بالا رفته چرا که عرضه کننده‌های خارجی پیش از این برای ماه سپتامبر و آگوست فروش خوبی داشتند.

گرانی گازوئیل را باور نکنید

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با رد شایعه افزایش قیمت گازوئیل گفت: چنین طرحی در دستور کار مجلس نیست و حداقل می‌توان گفت تا یک سال آینده هم مطرح نخواهد بود.

ارسال نظر