|
کدخبر: 130701

قیمت آیفون ۱۲ بدون رجیستری در ایران چقدر است؟ + جدول

فروش سری جدید تلفن همراه آیفون در حالی در کشورمان آغاز شده که خریداران برای رجیستری این محصول ابهام دارند.

فناوری قیمت آیفون ۱۲ بدون رجیستری در ایران چقدر است؟ + جدول

تنها سه هفته از رونمایی جدیدترین گوشی تلفن همراه شرکت اپل می‌گذرد و با وجود بسته بودن مرز‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا حالا پای این گوشی هوشمند آمریکایی به بازار ایران باز شده است.

بررسی‌های میدانی و جستجو در فضای مجازی ما را به سایت‌ها و صفحات مجازی اینستاگرامی رساند که با توضیحات کاملی اعلام کرده‌اند این محصول را با دو شرط می‌فروشند، یکی اینکه این کالا بدون رجیستری به مشتری تحویل داده می‌شود و دیگری اینکه از زمان ثبت سفارش حداقل پانزده روز زمان لازم است تا این محصول به دست خریدار برسد.

نکته حائز اهمیت این است که این محصول با قیمتی بسیار بیشتر از قیمت واقعی آن در درگاه مجازی در حال عرضه است. در حال حاضر محاسبه سرانگشتی نشان می‌دهد قیمت دلاری این سری از گوشی‌ها با دلار آزاد (به نرخ امروز ۲۸ هزار تومان) میانگین چیزی در حدود ۳۰ میلیون تومان است. حال آنکه هزینه رجیستری و حقوق ورودی و هزینه‌های گمرکی این محصول جای خود دارد.

هم اکنون آیفون ۱۲ با حافظه ۱۲۸ حدود ۴۵ میلیون تومان و آیفون ۱۲ با حافظه ۶۴ حدود ۴۱ میلیون تومان قیمت دارد.

مدل

قیمت (دلار)

قیمت (تومان)

iphone ۱۲mini

۶۹۹

۱۹.۸۸۶.۵۵۰

iphone ۱۲

۷۹۹

۲۲.۷۳۱.۵۵۰

iphone ۱۲pro

۹۹۹

۲۸.۴۲۱.۵۵۰

iphone ۱۲pro max

۱۰۹۹

۳۱.۲۶۶.۵۵۰

 

در حال حاضر فروشندگان داخلی این محصولات یا از اعلام قیمت تمام شده محصول خودداری کرده‌اند یا اینکه قیمت‌ آن را حدود ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان بیشتر از قیمت محاسبه شده با نرخ آزاد برای فروش آگهی کرده‌اند. این فروشندگان در آگهی‌های خود تاکید کرده‌اند که این قیمت‌ها بدون هزینه رجیستری است، حال آنکه گوشی بدون رجیستری یعنی ابزاری بدون کارکرد که هزینه‌ای چند ۱۰ میلیونی برای مالک در بر داشته است.

 

منبع: ایران جیب

ارسال نظر