|
کدخبر: 134692

خبر مهم مجلس درباره وضعیت استخدام معلمان

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با حضور وزیر آموزش و پرورش و معاونان این وزارت خانه، موضوع ساماندهی وضعیت معلمان حق التدریسی در جلسه روز (یکشنبه) این کمیسیون بررسی می‌شود.

فرهنگ خبر مهم مجلس درباره وضعیت استخدام معلمان

دکتر علی رضا منادی سپیدان به مشکلات موجود در زمینه نوع استخدام و به کارگیری معلمان در مقاطع مختلف اشاره کرد و افزود: با توجه به مشکلات کنونی در خصوص معلمان حق التدریسی و سایر معلمان بخش‌های مختلف، بررسی اساسی مشکل این عزیزان از وظایف ما به شمار می‌رود و قصد داریم که در جلساتی که با مسئولان آموزش و پرورش برگزار می‌شود، به یک تفاهم و نتیجه قطعی در خصوص وضعیت استخدام معلمان عزیز دست یابیم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه به کمبود معلم در وزارت آموزش و پرورش و لزوم استخدام معلمان جدید اشاره کرد و گفت: تعدادی از معلمان از طریق دانشگاه فرهنگیان پذیرفته و استخدام شده‌اند و تعدادی دیگر نیز براساس مصوبه دولت به صورت حق التدریسی به کار گرفته شده‌اند.

وی افزود: سازمان امور اداری و استخدامی کشور نیاز وزارت آموزش و پرورش به معلمان را ۱۴ هزار نفر عنوان کرده و این در حالی است که وزارت آموزش و پرورش نیاز خود به معلمان را ۱۹۰ هزار نفر اعلام کرده است.

آقای منادی تاکید مجلس و کمیسیون آموزش و تحقیقات را جذب معلمان از طریق دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد و افزود: سعی می‌کنیم در جلساتی که با مسئولان آموزش و پرورش داریم، ضمن رسیدن به یک نتیجه مطلوب در خصوص ساماندهی وضعیت استخدام معلمان، اجازه ندهیم حق و حقوقی از معلمان پایمال شود.

 

منبع: روز پلاس
 • مربی پیش دبستانی ارسالی در

  ترو خدا از ما مربیان پیش دبستانی بعد ۹۲ غافل نشین یا خدا توکل به تو ویاری تو وامید به تو وبندگان یاریگر تو

 • مربی پیش دبستانی ارسالی در

  از بزرگواران وعزیزان والاهمتی که به فکر ما مربیان پیش دبستانی بعد ۹۲ هستند بسیار متشکر وسپاسگزاریم وبا لطف حق نا امید نخ واهیم شد

 • لیلا قاهری ارسالی در

  سلام شمارا به قرآن قسم میدیم، تو رو خدا مربیان پیش دبستانی غیر دولتی بعد از ۹2 ر و فراموش نکنین، تا 99 استخدام کنید دیگه

 • ناشناس ارسالی در

  معلمان عزیز همیشه در خانه تشریف دارن ووق تی صدای باز شدن مدرسه میاد اونهم تقریبا دوساعت اعتراض میکنن اقا کرونا را نمیبینی چون واقعا تنبل شده ان مگه دیگر کارمندان کارگران در اوج کرونا کار نمیکنن واقعا م علمان تنبا شده ان البته برای مدرسه وگر ن ه همین معلم که از کرونا میترسه در شغل دو م از هیچ چیزی نمیترسه فقط از مدرسه رفتن به نوعی امتناع میکنه قانون درست حسابی ه م که نداریم

ارسال نظر