|
کدخبر: 120746

این دانش آموزان حضوری به مدارس نیایند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تاکید کرد: دانش آموزان مشکوک به کرونا حضوری به مدارس نیایند.

فرهنگ این دانش آموزان حضوری به مدارس نیایند

عباس موسوی با بیان اینکه دانش آموزان و کادر مدرسه باید با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی چرخه انتقال ویروس کرونا در مدارس را قطع کنند، اظهار کرد: اجباری در روش حضوری مدارس نیست و خانواده‌ها تصمیم می‌گیرند که از روش‌های حضوری یا غیر حضوری برای آموزش فرزندان استفاده کنند، اولیای مدرسه به ساعات غیر کلاس درس توجه کنند.

وی با بیان ایکه شیوه نامه‌های بهداشتی مربوط به مدارس به مراکز آموزشی ابلاغ شده و تمام همفکری‌های لازم با مسئولان آموزش و پرورش استان انجام شده تا بتوانیم در کنار آموزش، سلامت دانش آموزان را نیز تضمین کنیم، تصریح کرد: براساس دستورالعمل ابلاغ شده، به والدین توصیه اکید می‌شود که اگر در خانواده کوچکترین مورد مشکوک به کرونا پیدا شده دانش آموز را راهی مدرسه نکرده و در خانه آموزش‌های مجازی را پیگیری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه در دستورالعمل ابلاغی نیز تاکید شده اجباری در حضور دانش آموزان وجود ندارد و می‌توانند از آموزش‌های از راه دور نیز استفاده کنند، گفت: تاکیدمان این است که حتما دستورالعمل به طور جدی و کامل اجرا شود و اجباری در شرکت دانش آموزان به صورت حضوری در مدارس نباشد و آنها بتوانند به صورت انتخابی نحوه آموزش خود را انتخاب کنند.

موسوی افزود: مدیران مدارس و والدین با توصیه دستورالعمل‌های بهداشتی به دانش آموزان و نظارت بر اجرای آن، ضمن کمک به قطع زنجیره انتقال ویروس، نه تنها موجب حفظ سلامت معلمان و دانش آموزان می‌شوند بلکه به ارتقای سلامت جامعه نیز کمک خواهند کرد.

وی با اشاره به نکات مهمی که دانش‌آموزان و کادر مدرسه برای حضور در مدرسه باید رعایت کنند، خاطرنشان کرد: حضور در کلاس‌ها با گروه‌های کوچک و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در کلاس اتفاق می‌افتد و از ازدحام کلاس‌ها جلوگیری شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: زنگ تفریح دانش آموزان باید از شکل سنتی خارج شود واز حضور همزمان دانش آموزان در حیاط مدرسه برای استراحت جلوگیری گردد.

موسوی با بیان اینکه تمام دانش آموزان و کادر مدرسه از ماسک استفاده کنند و همچنین پیش و پس از پایان هر کلاس دست‌ها به مدت یک دقیقه با آب و صابون شسته شود، گفت: مواد ضد عفونی‌کننده باید در دسترس دانش آموزان قرار گیرد تا بتوانند به طور مرتب از آن استفاده کنند.

وی تصریح کرد: ضد عفونی کردن سطوح محیط مدارس مثل نرده‌ها و صندلی‌ها که در دسترس دانش آموزان قرار دارد به طور روزانه انجام شود، پنجره‌های کلاس‌ها و کلیه فضای سربسته باز باشند و تماس دانش آموزان با یکدیگر مثل دست دادن و روبوسی ممنوع است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: دانش آموزان پس از استفاده ماسک و دستکش به هیچ عنوان آنها را در محیط مدرسه یا کلاس رها نکنند به علاوه سرویس‌های مدارس پروتکل‌های بهداشتی را به طور کامل اجرا کنند و فاصله‌گذاری اجتماعی در هنگام انتقال دانش آموزان حتما رعایت شود.

 

منبع: ايسنا

ارسال نظر