کدخبر: 90747

کارخانه بوئینگ هم تعطیل شد

کارخانه بوئینگ به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، از تعطیلی موقت خط تولید کارخانه هواپیماسازی خود در واشنگتن خبر داد.

گسترش‌نیوز: شرکت هواپیماسازی بوئینگ امریکا اواخر روز دوشنبه تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس خطرناک کرونا و به منظور حفظ سلامت و بهداشت جامعه و پرسنل خود، از تعطیلی و توقف موقت خط تولید کارخانه هواپیماسازی خود در ایالت واشنگتن ایالات متحده خبر داد.

شیوع گسترده ویروس کرونا و سرعت بالای همه گیری آن هم اکنون تمامی کشورهای جهان را به شدت درگیر کرده و به عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران، اقتصاد آنها را فلج کرده و بحران‌های مالی و رکود اقتصادی شدیدی را در آنها ایجاد کرده است.

صنعت هوانوردی و شرکت‌های هواپیمایی نیز که در این میان از جمله بزرگترین قربانیان شیوع گسترده ویروس خطرناک و مرگبار به شمار می‌روند و در این مدت شاهد لغو و تعلیق پروازهای مسافری و تعطیلی فرودگاهها بوده‌اند و تاکنون متحمل ضرر و زیان‌های مالی گسترده و هنگفتی شده اند، حالا به نظر می‌رسد که فعالیت و خطوط تولید کارخانه‌های شرکت‌های هواپیماسازی نیز تحت تاثیر آن قرار گرفته و به طور موقت تعطیل و متوقف اعلام شده‌اند تا بدین ترتیب در قطع زنجیره انتقال و انتشار بیماری کووید-۱۹ نقش خود را ایفا کرده باشند.

پیشتر نیز گزارش‌های منتشر شده در رویترز حاکی از آن بود که بویینگ به عنوان یکی از بزرگترین غول‌های هواپیماسازی در جهان و رقیب اصلی ایرباس اروپا، تصمیم گرفته است که خطوط تولید کارخانه‌های خود را در ایالات متحده متوقف کند.

منبع: اقتصادنیوز

ارسال نظر