کدخبر: 50349

نانوا‌ها دستگاه پوز دارند و پزشکان ندارند / فرار مالیاتی کی تمام می‌شود؟

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: هیچ بخشنامه‌ای درباره پیگیری نصب دستگاه پز در مطب پزشکان به این سازمان ارسال نشده است.

گسترش‌نیوز : تمام پزشکان موظف به تهیه و استفاده از دستگاه پز در مطب‌های خود هستند، اما این موضوع توسط بیشتر پزشک‌ها رعایت نمی‌شود و به دلیل فرار مالیات ی از دستگاه پوز جهت دریافت حق ویزیت استفاده نکرده و برای دریافت حق ویزیت خود از بیماران پول نقد طلب می‌کنند.

این در حالی است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه ۹۸ استفاده تمام پزشکان از دستگاه پوز جهت دریافت حق ویزیت برای معاینه بیماران را تصویب کرده است.

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در نخستین نشست خبری خود با اشاره به لزوم نصب دستگاه‌های پوز در مطب‌های پزشکان اظهار کرد: ما اعتقاد داریم تمام داد و ستد‌ها باید برمبنای قانون باشد تا دولت بتواند مالیات دریافت کند.

«گسترش‌نیوز» خلاء‌های نظام مالیاتی پزشکان را بررسی می‌کند؛

فرار بزرگ مالیاتی به سبک روپوش سفید‌ها

وی تاکید کرد: نصب دستگاه پوز در مطب پزشکان بر عهده تعزیرات حکومتی است و در حوزه قوه قضاییه نیست؛ اما به دادستان‌ها توصیه کردیم هر جایی که حقوق مردم از بین رفت ورود پیدا کنند.

اما در ادامه سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی کشور در واکنش به این موضوع که سازمان تعزیرات حکومتی کشور موظف به پیگیری نصب دستگاه پوز در مطب پزشکان است، اظهار کرد: در این خصوص وظیفه‌ای برای سازمان تعزیرات حکومتی کشور تعریف نشده است.

وی با بیان اینکه اگر درباره این موضوع یا هر موضوع دیگری، تکلیفی بر عهده ما گذاشته شود آماده انجام وظایف هستیم، افزود: قانون‌گذار باید با حضور رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور در خصوص این موضوع به یک جمع بندی نهایی برسد و پس از ابلاغ و یا صدور بخشنامه به سازمان تعزیرات حکومتی، این سازمان را موظف به پیگیری امور کند.

هیچگونه بخشنامه‌ای جهت پیگیری نصب دستگاه پز در مطب پزشکان دریافت نکرده‌ایم/

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی کشور با اشاره به اینکه تاکنون هیچ بخشنامه و یا ابلاغیه‌ای در خصوص پیگیری نصب دستگاه پوز در مطب پزشکان به‌دست ما نرسیده است، خاطرنشان کرد: بحث اصلی موضوع فرار مالیات ی است و براساس قانون سازمان امور مالیاتی کشور باید به ماجرا ورود پیدا کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر