|

بخوانید :

کدخبر: 253023

اما و اگرهای اجرای طرح آمایش از زبان وزیر صمت

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طرح آمایش صمت به‌عنوان یک نقشه راه مشخص برای سرمایه‌گذاری در استان‌ها و شهرستان‌ها در این وزارتخانه تهیه ‌شده و هدف آن شناسایی فرصت‌ها و توزیع متوازن ظرفیت‌های صنعتی، معدنی و تجاری در همه نقاط کشور است.

صنعت و معدن اما و اگرهای اجرای طرح آمایش از زبان وزیر صمت

«سیدرضا فاطمی‌امین» در نشست مشترک با مجمع نمایندگان و استاندار کرمان افزود: وزارت صمت با مطالعه و لحاظ شرایط موجود تولید و تجارت کشور، برنامه‌های متعددی را در دستور کار قرار داده که ازجمله آن‌ها می‌توان به اقدامات اساسی در چارچوب تأمین مالی واحدها، تأمین زیرساخت‌ها، تکمیل زنجیره تولید، تکمیل ظرفیت واحدهای نیمه فعال و غیره اشاره کرد.

وی اضافه‌کرد: در طرح آمایش، تمرکز همه ارکان‌ باید بر اساس این طرح باشد، هرچند فهرست موجود، ممکن است ویرایش شود، اما این‌که به یک فهرست جامع در حوزه سرمایه‌گذاری برسیم، بدون شک رویکرد قابل قبولی است و ما نیازمند همفکری اولیه هستیم که تا یک ماه آینده این برنامه را عملیاتی کنیم.

فاطمی‌امین ادامه‌داد: طرح آمایش صنعت، معدن و تجارت با اولویت ایجاد توازن در ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی در هر یک از مناطق کشور طراحی‌شده و یکی از معیارهای مجموعه وزارت صمت در اجرای طرح، توزیع جغرافیایی درست فرصت‌های تولیدی و تجاری در مناطق مختلف است.

وی گفت: این جلسه یک نشست مقدماتی برای دریافت و جمع‌بندی نظرات نمایندگان کرمان است و طرح اولیه ارائه‌شده نیز پیش‌نویسی مقدماتی بر مبنای داده‌های اولیه موجود است و به‌طورحتم با احصاء دیدگاه‌های نمایندگان، تکمیل و وارد مرحله اجرا خواهد شد.

وزیر صمت تصریح‌کرد: طرح آمایش صنعت، معدن و تجارت با اعمال همه ملاحظات قانونی و با توجه به اسناد بالادستی و در چارچوب پیشنهادهای نمایندگان مجلس و نخبگان اقتصادی در مناطق مختلف آماده و عملیاتی می‌شود تا اهداف چهار ساله تعیین‌شده برای آن به‌طور کامل محقق شود.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...