|

بخوانید :

کدخبر: 216868

تامین آب مورد نیاز صنعت توسط فولاد مبارکه

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان اعلام کرد: با عملیاتی شدن پروژه انتقال آب خلیج فارس و انعقاد قرارداد‌های جدید، این نوید را می‌دهیم که کل آب مورد نیاز صنعت به ویژه فولاد مبارکه را از محل پساب و پروژه انتقال خلیج فارس تأمین کنیم.

صنعت و معدن تامین آب مورد نیاز صنعت توسط فولاد مبارکه

محمدیاسر طیب‌نیا در بازدید از تصفیه خانه آب بابا شیخعلی با اشاره به تلاش‌های جدی فولاد مبارکه از حدود یک دهه قبل در زمینه کاهش مصرف آب، اظهار کرد: مصرف بهینه آب، رویکرد جدی فولاد مبارکه بوده است، به طوری که هم اکنون می‌توانیم ادعا کنیم در سرانه مصرف آب به زیر شاخص‌های بین المللی در صنعت فولاد رسیده‌ایم.

وی گفت: علاوه بر پروژه‌های بهینه سازی و کاهش مصرف آب، طی دهه گذشته پروژه‌هایی در جهت استفاده از پساب صنعتی و آبی که استفاده شرب ندارد تعریف شده است.

مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه با بیان این که از سال ۱۳۹۲ به بعد با همکاری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، هفت هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش اجرای شبکه جمع آوری و احداث تصفیه خانه فاضلاب شده، افزود: با سرمایه گذاری انجام شده پساب شهر‌های زرین شهر، چمگردان، زاینده رود، سده، ورنامخواست، مبارکه، کرکوند، دیزیچه و زیبا شهر جمع آوری و پس از تصفیه برای کاربرد در صنعت به مجتمع فولاد مبارکه منتقل می‌شود.

وی اجرای پروژه‌های جمع آوری و تصفیه پساب از سوی فولاد مبارکه را در کشور بی نظیر دانست و اظهار امیدواری کرد: با عملیاتی شدن پروژه انتقال آب خلیج فارس در دو ماه آینده، به زودی شاهد این باشیم که کل آب مورد نیاز صنعت و به ویژه فولاد مبارکه از پساب و پروژه انتقال آب خلیج فارس تأمین شود.

محمدیاسر طیب نیا با تاکید بر این که مجتمع فولاد مبارکه مشکل آب در کشور و استان را مشکل خود می‌داند، گفت: به عنوان مصرف کننده آب برنامه‌هایی داریم، در عین حال باتوجه به این که حل مشکل آب نیاز به سرمایه گذاری‌های کلان دارد، این مهم را جزو اولویت‌های خود قرار داده‌ایم و انشاالله ظرف یکی دو ماه آینده پروژه‌های جدیدی را شروع خواهیم کرد.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...