|

بخوانید :

کدخبر: 216447

تولید زغال سنگ متوقف می شود

طی بیست و ششمین کنفرانس تغییرات آب و هوایی واقلیمی سازمان ملل (کاپ۲۶) در گلاسگو، 190کشور و سازمان به توقف تدریجی تولید زغال سنگ و سوخت های فسیلی متعهد شدند.

طی بیست و ششمین کنفرانس تغییرات آب و هوایی واقلیمی سازمان ملل(کاپ۲۶) که در شهر گلاسگو اسکاتلند در حال برگزاری است،۱۹۰ کشور و سازمان متعهد شدند تا تولید زغال سنگ را به تدریج متوقف کرده و از تامین انرژی به وسیله سوخت های فسیلی دوری کنند. این در حالی است که استرالیا به عنوان دومین صادرکننده زغال سنگ جهان، در این لیست قرار ندارد.

تولید آخرین تکه زغال سنگ جهان در استرالیا

برخلاف تعهد اکثر کشور ها و سازمان ها به توقف تدریجی معدنکاری زغال سنگ به منظور کمک به کاهش تغییرات اقلیمی، اعضای انجمن زغال سنگ استرالیا با این شعار به ادامه روند تولید این سوخت فسیلی اشاره کردند"آخرین تکه زغال سنگی که در جهان بسوزد از استرالیا خواهد آمد."بنابراین اکنون استرالیا آینده و فرصت های معدنکاری این طلای سیاه را در دست دارد.

به گفته دیو لی زل Dave Layzell، نماینده ولز جنوبی نو در پارلمان استرالیا، زغال سنگ برای این منطقه بسیار مهم است چرا که تنها در دره هانتر منطقه ولز جنوبی نو، تقریبا ۱۳هزارنفر مشغول به حفاری و معدنکاری زغال سنگ هستند.

وی افزود: معتقدیم که هنوز ۳۰ سال دیگر از فعالیت استرالیا برای فروش زغال سنگ در سرتاسر جهان باقی مانده است.

این در حالی است که فراخوان توقف تدریجی تولید انرژی از زغال سنگ در کاپ ۲۶ از سوی استرالیا هنوز بی جواب مانده است.

جامعه معدنی استرالیا توقف معدنکاری زغال سنگ را فاجعه بار می دانند. چرا که عواقب اجتماعی همچون بیکاری، ورشکستگی کسب و کارها و تغییر محل زندگی افراد در نزدیکی معادن را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش مرکز آمار استرالیا، دراین کشور کارگران معادن یکی از بیشترین درآمدهای هفتگی برای کار تمام وقت را دریافت می کنند (به طور میانگین حدود ۲هزار و ۶۷۴ دلار در هفته).

اگرچه حدود ۵۴ درصد از انرژی مورد استفاده در استرالیا از زغال سنگ تامین می شود. در این کشور نیز نگرانی هایی در خصوص تغییرات اقلیمی و آلودگی دی اکسید کربن وجود دارد. اما جامعه معدنی استرالیا معتقد است راه حل چیزی غیر از توقف تولید زغال سنگ است و باید راهکارهای دیگری برای کاهش دی اکسید کربن پیدا کرد.

آلودگی صفر تا سال ۲۰۵۰

طی سال های اخیر، دولت این کشوراستفاده از انرژی خورشید و باد را افزایش داده است.همچنین متعهد شده است تا سال ۲۰۵۰ میلادی آلودگی را به صفر برساند. در همین راستا،۲میلیارد و ۴۷۰میلیون دلار برای تولید انرژی ارزان، توسعه تکنولوژی های جدید و رشد اقتصادی صرف خواهد کرد.

منبع: اسکای نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...