|

بخوانید :

کدخبر: 170038

برپایی همایش معدنی جوان با رنگ و بوی نوآوری و فناوری

اولین دوره "همایش معدن و فناوری"۲۸ اردیبهشت، برگزار می‌شود

اولین "همایش معدن و فناوری" با هدف گفتمان‌سازی، ارتقا و توسعه فناوری‌ها و نوآوری‌های مرتبط با حوزه معدن و صنایع معدنی ایران از سوی "شبکه نوآوری و فناوری معادن و صنایع معدنی ایران؛ معدن بوم" با همکاری شرکت "پایش معدن هوشمند" در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه۱۴۰۰ و با حضور متولیان، کارشناسان بین‌المللی، مدیران و فعالان صنعت و معدن برگزار می‌شود.

زانکو عطایی‌پور مدیر شبکه نو‌آوری و فناوری معادن و صنایع معدنی ایران، معدن بوم؛ با بیان این مطلب گفت: این همایش، با رویکرد توسعه فناوری‌های نوین در حوزه معدن و صنایع معدنی، بهره‌گیری از تجربیات و دانش بین‌المللی، ایجاد گفتمان و فرهنگ‌سازی در زمینه ارتقای فناوری‌ها و نوآوری‌های معدنکاری و صنایع معدنی، ۲۸ اردیبهشت ماه امسال به صورت مجازی با حضور متولیان، کارشناسان بین‌المللی، مدیران و فعالان حوزه صنعت و معدن و حمایت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، شبکه فن بازار ملی ایران و سایر بنگاه های اقتصادی فعال بخش معدن و صنایع معدنی برگزار می‌شود.

مدیر معدن بوم، تصریح کرد: آموزش و فرهنگ‌سازی درزمینه استفاده از نوآوری و فناوری در بخش معدن و صنایع وابسته کشور، تلاش در جهت شناسایی، بومی‌سازی، مهندسی معکوس و استفاده از فناوری‌های روز دنیا، ایجاد هم‌افزایی بین استارت آپ‌ها، مجموعه‌های دانش‌بنیان و شرکتهای معدنی، احصای نیازمندی‌های فناورانه و نوآورانه شرکتهای معدنی بزرگ، معادن کوچک و متوسط و... در جهت ارائه به مجموعه‌های نوآور، بهره‌گیری از تجربه شرکتهای بزرگ معدنی دنیا با دعوت از سخنرانان بین‌المللی از جمله اهداف این همایش است.

گفتنی است حامیان این همایش، ایمیدرو، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، صندوق نوآوری و فناوری ریاست جمهوری، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، یونیدرو، انجمن مس ایران و.... هستند. در این همایش دکتر مهدی کرباسیان، دکتر شکوری، دکتر سوفسطایی، دکتر یحیایی، دکتر شکوری، دکتر عزیزالله عصاری، دکتر اصغری، دکتر بیژن یثربی و دکتر پیمان افضل سخنرانی خواهند داشت.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...