|
کدخبر: 121897

راه حمایت از فولادسازان کشور چیست؟

سرپرست وزارت صمت گفت: حمایت اصلی از فولادسازان این است که مواد اولیه اصلی آنها تامین و در دسترس قرار گیرد که برای تحقق این امر، برنامه‌ریزی لازم را انجام خواهیم داد.

صنعت و معدن راه حمایت از فولادسازان کشور چیست؟

جعفر سرقینی در آیین گشایش بیستمین نمایشگاه صنعت ساختمان با اشاره به تامین کلیه‌ مصالح مورد نیاز صنعت ساختمان در کشور، اظهار کرد: به پشتوانه ذخایر عظیم معدنی داخلی توانسته‌ایم تمام مصالح مورد نیاز صنایع ساختمانی کشور را تامین کنیم و علاوه بر پشتیبانی صنعت ساختمان، صادرات اقلام ساختمانی را هم با جدیت دنبال می‌کنیم.

وی گفت: هم‌اکنون دو برابر نیاز کشور تولید مصالح ساختمانی، فولاد و … داریم که این امر باعث شده این وزارتخانه اقلام مورد نیاز ساختمانی را به سهولت در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهد.

سرقینی، اهمیت صنعتی‌سازی ساختمان را مورد تاکید قرار داد و گفت: ساختمان‌سازان باید به دنبال سبک‌سازی، مقاومت و به ویژه ایمن‌سازی در مقابل زلزله و عایق‌سازی باشند.

سرپرست وزارت صمت با اظهار رضایت از عرضه منظم محصولات فولادی یادآور شد: اگر عرضه‌های فولادسازان به موقع باشد مطمئنا باعث تثبیت قیمت این محصولات در بازار خواهد شد. همانطور که در هفته گذشته با عرضه منظم فولادسازان قیمت فولاد کاهش پیدا کرد و ادامه این روند موجب کاهش بیشتر قیمت‌ها خواهد شد.

وی اهمیت حمایت از فولادسازان کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: حمایت اصلی از فولادسازان این است که مواد اولیه اصلی آنها تامین و در دسترس قرار گیرد که برای تحقق این امر نیز برنامه‌ریزی لازم را انجام خواهیم داد.

سرقینی با اشاره به صادرات محصولاد فولادی و مصالح ساختمانی گفت: از میان ۱۰میلیارد دلار صادرات بخش معدن و صنایع معدنی در سال گذشته، نزدیک به ۷میلیارد دلار آن مربوط به مصالح ساختمانی و فولادی بوده است و خوشبختانه ما یکی از عمده صادرکنندگان فولاد در منطقه هستیم.

بکارگیری ریل ملی در خطوط ریلی، افتخاری برای صنعت کشور

همچنین وزیر راه و شهرسازی در این مراسم گفت: یکی از افتخارات تولیدی و صنعتی کشور تولید ریل ملی توسط پولادمردان ذوب‌آهن اصفهان است و وزارت راه و شهرسازی نیز براساس رسالت خود به قول هایی که در خصوص به کارگیری و استفاده از ریل ملی داده عمل کرد و هم‌اکنون ریل تولیدی ذوب‌آهن اصفهان در خطوط ریلی کشور مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

محمد اسلامی ابراز امیدواری کرد کارشناسان و متخصصین ذوب‌آهن اصفهان همچون گذشته همت خود را در جهت تولید بیشتر ریل ملی و تامین نیاز کشور به این محصول به کار گیرند.

وی همچنین مقاوم‌سازی ساختمان‌ها و بهره‌گیری از فناوری روز دنیا و خارج شدن از شیوه‌های سنتی در این زمینه را مهم دانست و افزود: بهینه‌سازی در ساختمان و به کارگیری مصالح استاندارد و حرکت به سمت فناوری‌های جدید در ساختمان‌سازی یک ضرورت است.

وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به افزایش قیمت مسکن در ماه‌های اخیر، گفت: قیمت مسکن متاثر از بازارهای موازی است که امیدواریم فرآیند التهابی که هم‌اکنون در بخش مسکن حاکم شده‌ است با خویشتنداری مردم کاهش یافته و به آرامش تبدیل شد.

حضور ذوب آهن اصفهان در بیستمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان

ذوب آهن اصفهان به عنوان بزرگترین تولید‌کننده مقاطع ساختمانی کشور با برپایی غرفه‌ای در بیستمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان از ۲۰ تا ۲۳ شهریورماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران حضوری فعال دارد.

این مجتمع عظیم صنعتی انواع محصولات خود از جمله تیرآهن‌های بال پهن، ورق سازه‌های فولادی، میلگردهای مقاوم در برابر زلزله و دیگر محصولات و دستاوردهای خود را در این نمایشگاه در معرض دید بازدید‌کنندگان قرار داده است.

عمده شرکت‌های تولید‌کننده مصالح ساختمانی تجهیزات و قطعات ساختمان جدیدترین دستاوردهای خود را در این نمایشگاه‌ها در معرض دید همگان گذاشته‌اند.

بازدید از این نمایشگاه‌ها برای متخصصان حوزه ساختمان به صورت حضوری و برای عموم مردم و کسانی که بخواهند غیرحضوری نمایشگاه‌ها را دنبال کنند، به صورت آنلاین خواهد بود.

منبع: ايسنا

ارسال نظر