کدخبر: 106487

اشتغالزایی ۵۵۰ هزار نفری با تکمیل ۱۲ هزار طرح صنعتی

مدرس خیابانی با اشاره به ۱۲ هزار و ۵۰۰ طرح نیمه تمام با پیشرفت ۶۰ درصد در حوزه صنعت، گفت: از این میزان ۳ هزار و ۸۰۰ طرح بالای ۸۰ درصد تکمیل شده است.

صنعت و معدن اشتغالزایی ۵۵۰ هزار نفری با تکمیل ۱۲ هزار طرح صنعتی

سرپرست وزارت صمت افزود: همان گونه که در پویش تولید و تداوم امید اعلام شد ۲۰۰ طرح بزرگ صنعتی تا قبل از شهریور ۱۴۰۰ هر هفته به بهره‌برداری می‌رسد.

وی گفت: این طرح‌ها با سرمایه‌گذاری ۱۷۰ هزار میلیارد تومان می‌تواند برای ۵۰ هزار نفر به صورت مستقیم و ۵۰۰ هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی کند.

آقای مدرس خیابانی افزود: باید از ظرفیت بخش خصوصی برای راه‌اندازی طرح‌هایی که دولت قادر به تکمیل آنها نیست استفاده شود.

وی گفت: بخش خصوصی توانمندی داریم که سال گذشته ۴۲ میلیارد دلار صادرات داشت و ۴۳ میلیارد دلار هم کالا‌های اساسی و مواد اولیه به کشور وارد کرد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: بدین ترتیب بخش خصوصی ما قدرت آن را دارد که با مشارکت و با واگذاری طرح‌ها به آنها این طرح‌ها را راه‌اندازی کند و به بهره‌برداری برساند.

آقای مدرس خیابانی گفت: حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ معدن در کشور داریم که از این تعداد ۴ هزار و ۴۰۰ معدن غیر فعال است و می‌توانیم با اختیاراتی که شورای‌عالی معادن به شورای معادن استان‌ها داده است بخشی از این معادن را فعال کنیم.

وی افزود: با فعال‌سازی این معادن و دیگر طرح‌های نیمه تمام در حوزه صنعت می‌توانیم با اشتغالزایی تأثیر آن را در زندگی روزمره مردم ببینیم.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به فشار حداکثری تحریم‌ها و شیوع بیماری کرونا گفت: برغم عجز و ناتوانی بسیاری از کشور‌ها، در جمهوری اسلامی ایران از توسعه کشور غفلت نشده است و هر هفته شاهد بهره‌برداری از طرح‌های صنعتی هستیم.

 

 

منبع: ایمیدرو

ارسال نظر