|
کدخبر: 149858

لیام نیسون گیشه سینمای امریکا را داغ کرد

فروش گیشه در ماه ژانویه امریکا کاهشی ۹۰ درصدی داشته است.

سینما و تلویزیون لیام نیسون گیشه سینمای امریکا را داغ کرد

«تیرانداز» فیلم مهیج لیام نیسون، بار دیگر و برای دومین هفته متوالی با فروشی حدوداً ۲ میلیون دلاری، صدرنشین گیشه پایان هفته امریکا شد. این فیلم بعد از ده روز اکران تا کنون ۶ میلیون دلار فروش داشته است.

به دلیل بسته بودن سینما‌ها در ۱۰ بازار برتر سینمایی امریکا برای جلوگیری از شیوع کرونا، استودیو‌ها به تعویق اکران آثار خود ادامه می‌دهند و اثر جدیدی به صورت گسترده برای اکران وجود ندارد. اگرچه بازار‌های سینمایی کوچک‌تر در این ماه بازگشایی شده اند، اما تغییر زیادی صورت نگرفته است. با توجه به آمار کام اسکور، تا کنون میزان بلیت فروشی در ماه ژانویه در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال گذشته کاهشی ۹۰ درصدی داشته است.

«تیرانداز» به وسیله رابرت لورنز (از همکار‌های قدیمی کلینت ایستوود) کارگردانی شده و محصول کمپانی اوپن رود است که امسال فیلم دیگری هم از لیام نیسون با عنوان «دزد صادق» را اکران کرد.

انیمیشن «غارنشین ها: یک عصر جدید» محصول یونیورسال و دریم ورکز، با اختلاف کمی در رتبه دوم قرار گرفت. این انیمیشن خانوادگی ۱.۹ میلیون دلار در هفته نهم اکران فروخت تا فروش این فیلم در گیشه داخلی و جهانی به ترتیب به ۴۱ و ۱۳۹ میلیون دلار برسد. «غارنشین ها» با وجود آنکه در امریکا در سرویس‌های وی او دی هم در دسترس است، اما در سینما‌ها مورد استقبال قرار گرفته است.

«زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴» در پنجمین هفته اکران با ۱.۶ میلیون دلار به جایگاه سوم رسید و عملکرد فروشش در گیشه داخلی و خارجی به مرز ۳۷ و ۱۱۰ میلیون رسیده است. در حرکتی که جنجالی شد، برادران وارنر این فیلم را همزمان با اکران در سینما‌ها در سرویس نمایش آنلاین HBO Max منتشر کرد.

دو فیلم «شکارچی هیولا» و «اخبار جهان» به ترتیب در رتبه چهارم و پنجم قرار گرفتند. در گیشه بین‌المللی، انیمیشن «روح» در سینمای کره جنوبی مورد استقبال قرار گرفت. این انیمیشن در ۱۳ کشوری که اکران شده ۷۱ میلیون دلار فروخته که ۴۸ میلیون دلار آن به کشور چین مربوط می‌شود. «روح» در ایالات متحده و برخی از بازار‌های دیگر تنها از طریق سرویس دیزنی پلاس در دسترس است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر