|
کدخبر: 192198

فوری/ لشکر ۲۰۷ ظفر به طالبان تسلیم شد

منابع خبری در غرب افغانستان اعلام کردند که لشکر ۲۰۷ ظفر پیش از ظهر امروز جمعه به طالبان تسلیم شد و از سرنوشت فرماندهان ارتش، معاون ارشد امنیتی وزارت کشور و اسماعیل خان گزارشی در دست نیست.

سیاست فوری/ لشکر ۲۰۷ ظفر به طالبان تسلیم شد

صفحه خبرنگاران افغانستان اعلام کرد که لشکر ۲۰۷ ظفر مستقر در استان هرات امروز جمعه به طالبان تسلیم شد اما از سرنوشت فرمانده این لشکر و مقامات دولتی از جمله محمداسماعیل خان فرمانده نیروی مردمی گزارشی در دست نیست.

همچنین گفته می شود که کامران علی زایی رئیس شورای استانی هرات نیز امروز جمعه به طالبان تسلیم شده است.

ساکنان هرات می گویند که وضعیت شهر بطور کامل آرام است و گروه طالبان در اطلاعیه ای از کارمندان غیر نظامی دولت خواسته است که سر وظیفه خود حاضر شوند و نظامیان نیز می توانند با تسلیم کردن سلاح های خود رسید دریافت کنند.

طالبان در اطلاعیه امروز خود در شهر هرات با اعلام شماره تماس ویژه شکایات مردمی گفته است که در صورت مشاهده هر گونه بد رفتاری از سوی نیروهای طالبان موضوع را اطلاع دهند تا جلو آن گرفته شود.

وزارت دفاع افغانستان امروز جمعه در اطلاعیه ای از کشته شدن ۲۰۲ عضو گروه طالبان در ۲۴ ساعت گذشته در مناطق مختلف این کشور خبر داده و افزوده است که در این مدت ۸۹ تن دیگر آنها نیز در حملات هوایی و زمینی ارتش زخمی شده اند.

در اطلاعیه وزارت دفاع افغانستان آمده است که این افراد طالبان در استان های ننگرهار، غزنی، فراه، بادغیس، بلخ، هلمند وکاپیسا کشته و یا زخمی شده اند.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...