|
کدخبر: 165897

روحانی به واکسن داخلی پشت کرد!

رئیس‌جمهور گفت: هر کجا پروتکل را رعایت نکنیم دچار مشکل می شویم. باید در اسرع وقت از این پیک عبور کنیم.

سیاست روحانی به واکسن داخلی پشت کرد!

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور امروز(پنج شنبه) در مراسم بهره برداری از ۴ طرح بزرگ پتروشیمی، با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور، گفت: عامل اصلی این پیک، ورود ویروس جهش یافته انگلیسی به کشور است از این رو دنبال علت های غلط نگردید.

وی افزود: هفته آینده روزهای شدیدتری را در برخی از استان‌ها خواهیم داشت و امیدواریم به زودی از این پیک خارج شویم.

اهم اظهارات وی را در ادامه بخوانید؛

هر کجا پروتکل را رعایت نکنیم دچار مشکل می شویم. باید در  اسرع وقت از این پیک عبور کنیم. امیدوارم با مراعات های که مردم رعایت می کنند و  واکسنی که به دست ما می رسد، از این پیک عبور کنیم.

امروز کلید یک واکسن است اتفاقا شرکت های خصوصی راحت‌تر می توانند واکسن ها را وارد کنند. ما نمی‌توانیم منتظر واکسن داخلی در تابستان باشیم. باید در اردیبهشت و خرداد که بسیار حیاتی است، از واکسن وارداتی استفاده کنیم.

هر شرکتی که برای ورود واکسن کوچک ترین مشکلی دارد، به دفتر رییس جمهور نامه بنویسد. من مستقیم مسئله را دنبال می کنم زیرا در هفته های آینده به راحتی می توانیم میلیون ها دوز واکسن وارد کنیم. واکسن می تواند مردم را از مرگ بخوبی مراقبت کند.

نمی‌توانیم منتظر واکسن داخلی باشیم.

با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور با بیان اینکه هنوز به قله پیک فراگیری نرسیده‌ایم: اگر جهش ویروس انگلیسی کرونا نبود ما شاهد این پیک نبودیم، اساس مشکل این است که ویروس انگلیسی از عراق وارد خوزستان و از آنجا وارد استان‌های همجوار شد و بعد به سراسر کشور راه یافت.

 همیشه مراسم‌هایی همچون عروسی، عید، سفرها، ترددها و دورهمی‌ها در شدت یافتن ویروس کرونا تأثیرگذار است به همین جهت هر جا دستورالعمل‌ها را رعایت نکنیم این ویروس شدت می‌یابد.

در بررسی‌های شب گذشته در خصوص وضعیت شیوع کرونا در کشور، به غیر از چند استانی که شرایط سختی دارند بقیه استان‌های کشور نسبتاً شرایط قابل قبولی دارند. البته فارس در لیست استان‌های سخت بود.

روحانی با اشاره به برگزاری مذاکرات هسته‌ای در وین اظهار داشت: همین امروز هم ما می‌توانیم غنی سازی ۹۰ درصد را اجرا بکنیم.

 ما به دنبال بمب هسته‌ای نیستیم، این شما هستید که دنبال بمب هسته‌ای بوده‌اید و همچنان هستید بنابراین این اتهام روی پیشانی شماست.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...