|
کدخبر: 152157

تشکیل جلسه اضطراری شورای امنیت ملی آمریکا درباره برجام

کاخ سفید روز جمعه نشست کمیته اصلی شورای امنیت ملی را با تمرکز بر برنامه هسته‌ای ایران برگزار می کند.

سیاست تشکیل جلسه اضطراری شورای امنیت ملی آمریکا درباره برجام

تارنمای خبری آکسیوس (Axios) به نقل از افراد آگاه اعلام کرد که با توجه به اهمیت و اضطرار موضوع ایران نزد «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا کاخ سفید روز جمعه نشست کمیته اصلی شورای امنیت ملی را با محور برنامه هسته‌ای ایران برگزار می‌کند.

هدف برگزاری نشست‌های کمیته اصلی- که در «اتاق وضعیت» و با حضور وزرای دفاع و خارجه و سایر بازیگران مهم حوزه امنیت ملی آمریکا برگزار می‌شود- بحث و گفتگو پیرامون سیاست و خط مشی‌ها در بالاترین سطح پیش از ارائه هرگونه توصیه‌ای به رؤسای جمهور آمریکا است.

یک مقام آگاه به تارنمای آکسیوس گفت یکی از موضوعاتی که روز جمعه به بحث گذاشته می‌شود، این است که آیا آمریکا پیش از انتخابات ریاست جمهوری در ایران (در ماه ژوئن) به برجام بازگردد یا پس از آن.

وزارت دفاع آمریکا هنوز در این باره اظهارنظری نکرده است. یک سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید نیز از اظهارنظر درباره این نشست خودداری کرد.

گفتنی است که «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا قرار است روز جمعه در یک نشست مجازی با حضور وزرای خارجه انگلیس، آلمان و فرانسه پیرامون ایران گفتگو کند.

بلینکن همچنین از «رابرت مالی» فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران خواست تا یک تیم مذاکره کننده متشکل از دیپلمات‌ها و کارشناسانی برخوردار از دیدگاه‌های مختلف نسبت به ایران تشکیل دهد. یک مقام نزدیک به دولت آمریکا همچنین گفت که آنتونی بلینکن حتی از راب مالی خواسته تا افرادی را که دیدگاهی «جنگ طلبانه تر» نسبت به ایران دارند، در این تیم بگنجاند.

 

منبع: مهر

ارسال نظر