|

بخوانید :

کدخبر: 267146

توضیحات وزیر کشور درباره بازسازی مناظق زلزله زده

وزیر کشور در مورد عملیات امدادرسانی به مردم زلزله‌زده هرمزگان گفت: بلافاصله آواربرداری در مناطق زلزله‌زده آغاز شد، عملیات اسکان اضطراری وموقت هم انجام شد و بازسازی‌ها بزودی شروع می‌شود.

سیاست داخلی توضیحات وزیر کشور درباره بازسازی مناظق زلزله زده

احمد وحیدی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از سومین نمایشگاه شهرهوشمند ایران در گفت و گو با خبرنگاران در پاسخ به اینکه دولت چه حمایتی از شرکت‌های دانش بنیان خواهد داشت، گفت:  این نمایشگاه باپیگیری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها که زیرمجموعه وزارت کشور است برگزار شد،ما به دنبال توسعه این شرکت‌ها هستیم تا خود را تقویت کنند و در صحنه عمل از ظرفیت این شرکت ها بیشتر استفاده شود. 

احمد وحیدی ادامه داد: به همه استانداران ابلاغ کردیم که از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان حداکثر استفاده را داشته باشند و بین آنها مسابقاتی را برگزار کنند و به کسانی‌که که در این عرصه پیشرو هستند جوایزی اهدا شود تا بتوان تحرکات مطلوبی در عرصه هوشمند سازی را شاهد باشیم. 

وزیر کشور گفت: شهر هوشمند ابعاد متعدد و متنوعی دارد که می توانند در عرصه خودرو هوشمند هم فعال باشد و شرکت هایی که می توانند در عرصه خودرو سرمایه گذرای جدیدی کنند، ما هم بتوانیم از این ها به عنوان واحد مهم استفاده کنیم.البته این مسیر نیاز به برنامه ریزی برای توسعه دارد یابد که می توانند زمینه ساز ورود این شرکت ها در موضوع خودرو هوشمند شود.

وحیدی درباره زلزله اخیر در استان هرمزگان گفت که این زلزله بسیار شدید بود و در بندر خمیر رخ داد؛ خوشبختانه تلفات این زلزله کم بود، از جانباختن پنج نفر از عزیزان متاسف هستیم و به خانواده این عزیزان تسلیت می گوییم.

وی افزود :  الحمدالله تمامی عوامل در صحنه حاضر بودند و اقدامات خوبی صورت گرفت و بلافاصله آواربرداری هم آغاز شد، عملیات اسکان اضطراری وموقت هم انجام شد و بازسازی ها بزودی شروع می شود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...