|
کدخبر: 173835

کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰: با رییسی در یک جبهه ام

یک داوطلب نامزدی انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: من با رییسی در یک جبهه سیاسی هستم و لاریجانی هم خودش باید جبهه خود را انتخاب کند و وی شعار می‌دهد و آن شعارها نشان می‌دهد او اصولگرا یا اصلاح‌طلب است.

سیاست داخلی کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰: با رییسی در یک جبهه ام

 امیرحسین قاضی زاده هاشمی روز چهارشنبه در نشست خبری  افزود: سابقه دراز مدت حضور در مجلس دارم و ۱۳ سال در این عرصه بودم. مجلس جای منحصر به فردی است و از مجموعه قوانین باید در آنجا ساماندهی و تصویب شود.

داوطلب نامزدی انتخابات ریاست‌جمهوری با تاکید بر تحول در مدل حکمرانی، افزود: بیانیه گام دوم رهبر انقلاب معظم انقلاب اسلامی سبب شد تا اندیشکده ای تصویب کنیم و به این نتیجه رسیدیم که مشکل نظریه داریم. به غیر از ولایت فقیه باقی گفتمان‌ها براساس انقلاب شکل نگرفته است و باقی دستگاه‌ها اجرایی و اداری شدند و با وصله و پینه کردن آنان را حفظ کردیم. با اینکه انقلاب کردیم نتوانستیم در روش اداره کشور این نظریه را پیاده کنیم. فکر می‌کردیم آدم ها را عوض کنیم حل می‌شود.

قاضی‌زاده هاشمی، درباره ویروس شیوع کرونا، عنوان کرد:  کرونا بیماری ویروسی نیست زیرا نوع درگیری آن در کشورهای مختلف یکسان نیست. نوع ابتلا و کشتاری که در هند داریم در چین نداریم. کرونا بیماری مدیریتی و مرتبط با سبک زندگی است و نشان داد که آینده برای چه فردی است یا چه فردی نیست.  

وی اظهار کرد: ما چهار ماه زودتر می‌توانستیم به واکسن برسیم و حتی صادرکننده باشیم و این امر به دور زدن تحریم‌ها کمک می‌کرد. سازمان قوی باید کرونا را مدیریت کند و مساله دولت ۱۴۰۰ مدیریت کروناست و باید با میدان آشنا باشد و سبک اداره آن را تغییر کند.

این فعال اصولگرا گفت: هر نامزدی بیاید قول می دهد ولی باید به جای شعارها به باورها توجه شود و مردم باید به باورها و عملکردهای گذشته توجه کنند. فردی می تواند بگوید واجد صلاحیت است که از مسایل کشور درک درستی داشته باشد. فردی که می‌خواهد راهبر باشد باید شناخت اجمالی و راهبرد مشخص برای اصلاح داشته باشد. تیم و برنامه روشن داشته باشد و بتواند مجموعه ای از مدیران را بسیج کند.

قاضی زاده هاشمی در پاسخ به این پرسش که آیا به نفع رییسی کنار می‌روید، گفت: فردی که خود را آماده برای کاری نمی‌داند نباید نامزد شود و شرعا آمدن آن فرد حرام است و فردی می‌تواند نامزد شود که بداند اصلح است.  

وی درباره اصولگرا بودن لاریجانی هم گفت: اینکه اصرار دارند افراد را ترکیب بندی سیاسی کنند غلط است و من با رییسی در یک جبهه سیاسی هستم و لاریجانی هم خودش باید جبهه خود را انتخاب کند و وی شعار می دهد و آن شعارها نشان می‌دهد او اصولگرا یا اصلاح طلب است.

 

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...