|
کدخبر: 314379

انسولین/بیماران دیابتی/بیمه سلامت

چهار داروی دیابتی ها بیمه شد/پرداخت ۳۲۴ میلیاردی بیمه سلامت به انسولین بیماران این استان

مدیرکل بیمه سلامت همدان: ۷۵ درصد هزینه های داروهای پر مصرف افراد دیابتی تحت پوشش بیمه قرار گرفت.چهار داروی پرمصرف قندخون نیز بیمه شد.

سلامت چهار داروی دیابتی ها بیمه شد/پرداخت  ۳۲۴ میلیاردی بیمه سلامت به انسولین بیماران این استان

مدیر کل بیمه سلامت همدان افزود: بر اساس داده های سامانه تحلیل اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران، نیمه نخست سال جاری ۳۲۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال هزینه داروی انسولین قلمی بیماران دیابتی استان بود که توسط بیمه سلامت استان پرداخت شده است.

فریبرز نیاستی روز چهارشنبه افزود: از این پس داروی داپاگلیفلوزین در ۲ دُز پنج و ۱۰ میلی گرمی با پوشش بین ۸۵ تا ۹۰ درصدی و داروی ترکیبی داپاگلیفلوزین و متفورمین در ۲ دُز ۷۵۰ و یک هزار میلی گرمی با پوشش ۷۵ درصدی تحویل بیمار می شود همچنین نوار قندخون هم به تعداد معین زیر پوشش بیمه به بیماران دیابتی ارائه می‌ شود.

وی اضافه کرد: علاوه بر قرار گرفتن چهار قلم داروی جدید بیماران دیابتی که تاکنون هیچ پوشش بیمه‌ای نداشت، خدمات توانبخشی، لیزر درمانی، اندازه گیری قندخون و تجهیزاتی از جمله نوار قندخون و سوزن سنجش قندخون هم شامل بسته بیمه‌ای می شود.

نیاستی از دیابت به عنوان یکی از شایع‌ترین بیماری‌های کشور یاد کرد و گفت: بیماری دیابت عوارض جانبی زیادی دارد و حمایت بیمه برای این بیماران ارزشمند است.

وی اضافه کرد: ۱۰ هزار و ۹۰۱ بیمار دیابتی در سامانه های بیمه سلامت استان شناسایی و ۳۲ کد عمومی (ژنریک) برای آنها تعریف شده که از این تعداد ۲۵ کد دارویی زیر پوشش کامل صندوق بیماری‌های خاص و سخت درمان ارائه می‌ شود.

وی بیان کرد: بر اساس داده های سامانه تحلیل اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران در ۶ ماهه نخست سال جاری تعداد نسخه های انسولین بیماران دیابتی استان همدان ۱۷ هزار و ۵۱۴ نسخه و تعداد انسولین دریافتی توسط بیماران یاد شده ۱۳۱ هزار و ۵۹۹ قلم بود.

هم اینک جمعیتی افزون بر یک میلیون و ۸۱ هزار نفر معادل حدود ۶۰ درصد جمعیت استان زیر پوشش بیمه سلامت استان همدان در چهار صندوق روستاییان، کارکنان دولت، سایر اقشار و ایرانیان هستند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها