|

بخوانید :

کدخبر: 277786

آنتالیا کارت برای حمل و نقل عمومی در آنتالیا

هنگام سفر به آنتالیا برای کاهش هزینه های خود به آنتالیا کارت برای حمل و نقل عمومی ارزان احتیاج پیدا خواهید کرد که در این مقاله به بررسی آن پرداخته ایم.

زمانی که قصد سفر به آنتالیا را دارید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چه روش های حمل و نقل در دسترس است. از تاکسی یا کرایه ماشین گرفته تا اتوبوس و تراموا، هیچ کمبودی در گزینه‌های دسترسی آسان وجود ندارد. این پست اطلاعات دقیقی در مورد آنتالیا کارت به شما ارائه می گردد تا به شما در تدوین برنامه سفر کمک کند.

آنتالیا کارت برای حمل و نقل شهری استفاده می شود. اگر بیش از یک روز اقامت دارید، خرید این کارت مزیت دارد. یا می توانید کارت های یکبار مصرف را انتخاب کنید.

اگر می خواهید درباره در مورد آنتالیا کارت، نحوه ی شارژ و مراکز تهیه و خرید آن اطلاع کسب کنید و همچنین برای اینکه بدانید قیمت آن چقدر است و نحوه استفاده از آن چگونه است در این مطلب با ما همراه باشید.

تصویری از آنتالیا کارت

کاربرد آنتالیا کارت چیست؟

آنتالیا کارت در واقع کارتی است، که می توانید برای استفاده ی راحت تر از وسایل حمل و نقل عمومی در آنتالیا از آن استفاده کنید. این کارتی است که به شما امکان می دهد به راحتی در شهر حرکت کنید. در واقع بدون آن نمی توانید از وسایل حمل و نقل عمومی در آنتالیا استفاده کنید.

برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی چه شهروند دائم باشید و چه توریست باید از آنتالیا کارت استفاده کنید. آنتالیا کارت برای حمل و نقل شهری استفاده می شود.

این کارت از پلاستیک ساخته شده و حمل آن بسیار آسان است. اگر از بازدیدکنندگان دائمی آنتالیا هستید، می توانید کارت را نگه دارید و هر زمان که به شهر برگشتید دوباره از آن استفاده کنید.

از آنها برای رسیدن سریع به هر نقطه از شهر استفاده کنید. با خطوط اتوبوس شهری به راحتی می توانید از فرودگاه به نقاط زیادی در شهر بروید.

این کارت ها را می توانید به مقدار دلخواه شارژ کنید. این کارت ها به صورت یکبار مصرف و هم به صورت شارژی می باشند. برای خرید آنتالیا کارت یکبار مصرف از دستگاه های فروش خودکار، فروشندگان و ایستگاه های اتوبوس اقدام کنید. برای خرید آنتالیا کارت شارژی می توانید به مراکز واقع در ایستگاه سلکس و کالکاپیسی اقدام کنید. شما می توانید از طریق تور آنتالیا سفر ارزانی را به این شهر زیبا داشته باشید.

آنتالیا کارت چه انواعی دارد؟

آنتالیا کارت دارای چند نوع می باشد، که متناسب با نیاز خود می توانید آن ها را انتخاب کنید.

آنتالیا کارت فول

اگر شما به عنوان یک توریست به آنتالیا سفر می کنید، نوع کارت Full را خریداری کنید. هزینه تقریبی خرید این نوع کارت 11 لیر ترکیه است.

شما می توانید این کارت را به راحتتی از فروشگاه ها و ایستگاه های اتوبوس خریداری کرده و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. برای خرید این نوع کارت نیازی به ارائه مدرک شناسایی نمی باشد.

کارت ایندپندنت

کارت های ایندپندنت برای گروه های خاصی در جامعه ارائه می شود. این کارت برای افراد از کار افتاده‌، جانبازان، نیروهای پلیس یا افرادی که سن بالاتر از ۶۵ سال دارند، می باشد. این نوع کارت با هزینه ی کمتری همراه با تسهیلاتی به این عده از افراد داده می شود.

کارت تخفیفی 

ایم نوع کارت نیز برای افراد خاصی در جامعه در نظر گرفته شده مانند بازنشسته ‌ها، دانشجویان، اساتید دانشگاه‌ ها و معلم‌ های مدارس است.

برای خرید این نوع کارت  نیاز به ارائه مدارک شناسایی و شغلی خواهد بود. هزینه این کارت کمتر بوده و تخفیف‌ های ویژه ای برای این نوع افراد دارد.

 

حمل و نقل عمومی آنتالیا

قیمت آنتالیا کارت چقدر است؟

قیمت آنتالیا کارت 10 لیر است. برای دریافت کارت دانش آموزی، باید با داشتن اصل مدرک تحصیلی مورد تایید مدیریت مدرسه و حاوی اطلاعات هویتی ماه گذشته، فتوکپی کارت شناسایی، یک کارت شناسایی، به مراکز کارت در Çallı یا Doğu Garajı مراجعه کنید. هزینه هر بار استفاده از آنتالیا کارت برای دانشجویان 2 لیر و 10 کروش است و برای  بازنشستگان 3 لیر و 15 کروش است.

اگر می ‌خواهید آنتالیا کارت شخصی همراه با عکس داشته باشید، باید در دفتر مرکزی، Çallı ve Doğu Garajı Kart Merkezi برای آن درخواست دهید. برای این کار باید یک درخواست پر کنید و مدرک هویتی ارائه دهید. برای کارت های اسمی یک بار هزینه 15 لیر ترکیه را باید پرداخت کنید.

نحوه شارژ آنتالیا کارت

آنتالیا کارت را می توان از مراکز فروش مجاز در سراسر شهر خریداری کرد. بسیاری از کیوسک ها آنتالیا کارت را در شهر می فروشند.

دو مرکز فروش در فرودگاه وجود دارد که به صورت 24 ساعته باز هستند. می‌توانید کارت را از برخی دستگاه ‌های فروش خودکار که عمدتاً در اطراف ایستگاه ‌های تراموا و ایستگاه‌ های اصلی قرار دارند، خریداری کنید. در این مکان ها دستگاه هایی قرار دارد، که می توانید کارت خود را شارژ کنید.

برای انجام این کار، کارت را در قسمت مشاهده مشخص شده قرار دهید، اسکناس را در شکاف قرار دهید و صبر کنید تا اعتبار جدید اضافه شده به کارت روی صفحه نمایش داده شود.

وصل کردن کد HES به آنتالیا کارت 

هنگامی که کد HES خود را دریافت کردید، باید آن را روی آنتالیا کارت خود بارگزاری کنید. برای انجام این کار به وب سایت زیر مراجعه کنید: https://hes.antalyakart.com.tr/ صفحه ای با سه فیلد ورودی، کد HES، شماره پاسپورت و شماره در آنتالیا کارت شما باز می شود.  با کلیک روی فیلد نهایی فرآیند تکمیل می شود، وب سایت به زبان انگلیسی نیز موجود است.

در صورت مفقودی کارت چه کار کنیم؟

اگر آنتالیا کارت شما گم شد و یا دزدیده شد. شما باید با کپی کارت شناسایی، آخرین رسید پر کردن و سند فعلی خود برای آنتالیا کارت های شخصی به مراکز Çallı و Doğu Garajı بروید و درخواست کارت گم شده را پر کنید.

موجودی کارت های قدیمی شما در صورت مراجعه به شعبه ای که کارت جدید خود را در آن خرید کرده اید طی 7 روز منتقل می شود.

اگر آنتالیا کارت شخصی را پیدا کردید، می توانید در هر یک از ایستگاه های اتوبوس به کارکنان امنیتی بدهید. اگر کارت خود را گم کردید، لطفا با شماره 153 تماس بگیرید و مفقود شدن را گزارش دهید.

تا زمانی که آنتالیا کارت هوشمند ترکیه از لحاظ آسیب فیزیکی (شکستگی، ترک خوردگی و...) نداشته باشد، از مراکز خرید کارت ها به صورت رایگان تعویض می شوند.

شما می توانید مقاصد ارزان اروپا را نیز برای سفر خود در نظر داشته باشید. یکی از این مقاصد، بلغارستان است. کوه‌های هیجان‌انگیز با سواحل طلایی همچنین شهرهایی با زندگی شبانه در ترکیب شگفت انگیز طبیعت و تاریخ بلغارستان، ماجراجویی های فراموش نشدنی را در بلغارستان تضمین می کند. شما می توانید با تور بلغارستان به این کشور زیبا سفر داشته باشید.

سفرهای لوکس و ارزان با آژانس هواپیمایی الفبای سفر

با رزرو انواع تور مسافرتی ترکیبی، داخلی و یا تور خارجی آژانس هواپیمایی الفبای سفر (Alefbatour.com)، سفری عالی را برنامه ریزی و دنیا را کشف کنید.

ارزانترین پکیج های تور استانبول، تور آنتالیا، تور کوش آداسی، تور دبی، تور مالزی، تور تایلند، تور چین، تورهای اروپایی و تورهای لوکس و لاکچری آژانس مسافرتی الفبای سفر پل ارتباطی میان شما و رویا هایتان هستند.

نویسنده: رپورتاژ

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...