|
کدخبر: 196330

هر تغییر کوچکی در چهره را جدی بگیرید

چهره شما می تواند نشانگر بیماری جسمی شما باشد در نتیجه هر تغییر کوچکی در چهره خود را جدی بگیرید.

سبک زندگی هر تغییر کوچکی در چهره را جدی بگیرید

اگر متوجه رنگ زرد خفیفی در صورت و به ویژه سفیدی چشم هایتان شده اید، ممکن است دچار زردی باشید. سایر علائم زردی عبارتند از خستگی، سردرد، تب، کم اشتهایی، تهوع، کاهش وزن، درد شکم، خارش پوست و کم رنگی ادرار و مدفوع.

رنگ پریدگی پوست

یکی از علل اصلی رنگ پریدگی پوست، کم خونی فقر آهن است. به دلیل کمبود آهن، بدن نمی‌تواند هموگلوبین مورد نیاز خود را که باعث به وجود آمدن رنگ قرمز خون می‌شود، تولید کند.

خشکی و پوسته پوسته شدن لب

این مشکل نشانه از کمبود آب در بدن است. در صورت کمبود آب در بدن، پوست خشک شده و لب‌ها ترک می‌خورند. همچنین کم آبی میتواند به کاهش تعریق و عدم دفع آلودگی و چربی انباشته شده بر روی پوست منجر شود که باعث افزایش احتمال ابتلا به آکنه، اگزما و پسوریازیس می‌گردد.

رنگ غیرطبیعی پوست

زنانی که دارای سندرم تخمدان پلی کیستیک هستند ممکن است متوجه تکه‌های ضخیم مشکی یا قهوه‌ای بر روی پیشانی، گردن، ناف، زیر بغل و سینه خود شده شوند.

چین و چروک عمیق زودرس

چین وچروک رابطه اجتناب ناپذیری با سن دارد، اما چین وچروک زودرس در اطراف دهان یا پیشانی می‌تواند در اثر قرار گرفتن بیش از حد در معرض دود سیگار ایجاد شود.

ترک گوشه‌های دهان

ترک گوشه دهان معمولا با کمبود ویتامین ب ۲، آهن و روی در بدن مرتبط است. کمبود ویتامین ب در بدن می‌تواند به التهاب غشای دهان، پوست، چشم‌ها و دستگاه گوارش منجر شود.

لکه زرد اطراف چشم‌ها

بیماری‌های قلبی می‌توانند یکی از دلایل به وجود آمدن این لکه‌ها باشند. این لکه‌های زردرنگ که اغلب در نزدیکی گوشه داخلی پلک به وجود می‌آیند، نرم، کوچک و بدون درد هستند

چشمان پف کرده

پف و حلقه‌های تیره زیر چشم ممکن است به دلیل دیر خوابیدن، کمبود خواب به وجود بیایند. اما اگر با بهره مندی از خواب کافی این مشکل برایتان به وجود آمده است ممکن است نشانه‌ای از یک مشکل جدی پزشکی باشد. ممکن است دچار بیماری چشمی تیروئید باشید که منجر به تورم بافت‌ها و ماهیچه‌های اطراف چشم می‌شود.

منبع: ایلنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...