|
کدخبر: 152233

خوراکی هایی که به چربی سوزی کمک می ‌کند + عکس

ورزش منظم می‌تواند به شما در کاهش وزن کمک کند، اما رژیم غذایی کنترل شده واقعاً نکته اصلی است. این بدان معنا نیست که برای رسیدن به اهداف خود باید یک رژیم محدود داشته‌ باشید. کافی است در مورد غذا‌هایی که می‌خورید اطلاعات کافی داشته باشید.

جالب است بدانید که با خوردن برخی از خوراکی‌ها می‌توانید چربی سوزی بیشتری داشته باشید و راحت‌تر وزن کم کنید:

کلم بروکلی

چرا کلم بروکلی یک غذای چربی سوز عالی است؟ می‌توانید از محتوای فیبر بالای آن تشکر کنید که باعث سوزاندن انرژی زیادی می‌شود. بعلاوه، هنگامی که از طریق دستگاه گوارش حرکت می‌کند، سموم و چربی‌ها را نیز به همراه خود حرکت داده و دفع می‌کند. همچنین یک آنتی اکسیدان عالی و سرشار از ویتامین C است.

پرتقال

افرادی که ویتامین C کافی مصرف می‌کنند، طی فعالیت بدنی در مقایسه با افرادی که کمبود ویتامین C دارند، تا ۳۰% چربی بیشتری می‌سوزانند و همه ما می‌دانیم که پرتقال پر از ویتامین C است. خوردن پرتقال به طور منظم همچنین به کاهش سطح قند خون و کلسترول کمک می‌کند.

دارچین

این ادویه علاوه بر کمک به جذب انسولین (هورمونی که غذا را به چربی تبدیل می‌کند) به کنترل سطح قند خون کمک می‌کند و بنابراین ذخیره چربی کمتری دارد که می‌تواند به شما در حفظ یا کاهش وزن کمک کند. دارچین یک جایگزین عالی برای شکر در دسر‌ها است.

چای سبز

چای سبز به عنوان یکی از قوی‌ترین آنتی اکسیدان‌هایی شناخته می‌شود که رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌کند، سوخت و ساز بدن را افزایش داده و از دست دادن چربی را تحریک می‌کند. سطح بالای کاتچین موجود در آن به بدن کمک می‌کند انرژی بیشتری مصرف کند.

سیر

سیر به کاهش کلسترول بد خون و افزایش کلسترول خوب کمک می‌کند. اثر ترموژنیک آن (تولید گرما در بدن) به سوزاندن چربی بیشتر نیز کمک می‌کند. حتی برخی از محققان ادعا می‌کنند که سیر می‌تواند در ایجاد بافت چربی تأثیر بگذارد.

 

منبع: انتخاب

ارسال نظر