|
کدخبر: 132597

لاری: با کرونا همزیستی کنیم

سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم همزیستی هوشمندانه با کرونا بر رعایت نکات بهداشتی هنگام خرید تاکید کرد و گفت: فراموش نکنید در طول فرآیند خرید از هرگونه تماس دست با دهان و بینی و چشم‌ها به طور جد خودداری شود.

سبک زندگی لاری: با کرونا همزیستی کنیم

سیما سادات لاری، گفت: با توجه به همه‌گیری بیماری کرونا در جهان و عدم کشف دارو و واکسن قطعی برای درمان بیماری تاکنون، لزوم همزیستی هوشمندانه با ویروس کووید۱۹ امری اجتناب ناپذیر است.

وی افزود: توصیه ما به کلیه هموطنان عزیز کشورمان این است که تا حد امکان به صورت مجازی نسبت به خرید کالا و انجام کارهای مورد نظرشان اقدام کنند، افراد مسن و کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت و فشارخون دارند از رفتن به مراکز خرید خودداری کنند.

لاری ادامه داد: در صورت نیاز به خرید حضوری به شکل جمعی به خرید نروید، ساعت‌های خلوت و کم تردد را برای خرید انتخاب کنید و از حصور در فروشگاه‌های شلوغ و با سیستم تهویه هوایی نامناسب جدا خودداری کنید. همچنین حتما از ماسک استفاده کنید و نسبت به رعایت اصول فاصله‌گذاری مناسب ۱.۵ تا ۲ متر اقدام کنید.

وی با تاکید بر عدم لمس نمونه اجناس و کالاها، اظهار کرد: همچنین بهتر است برای پرداخت پول از دستگاه‌های کارتخوان استفاده شود. فراموش نکنید در طول فرآیند خرید از هرگونه تماس دست با دهان و بینی و چشم‌ها به طور جد خودداری شود.

منبع: ايسنا

ارسال نظر