|
کدخبر: 130519

زمان احتمالی عرضه واکسن کرونا

رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی امریکا گفت: در صورتی که «ایمنی و موثر بودن» واکسن کرونا اثبات شود، ممکن است تا پیش از پایان سال میلادی این واکسن به‌صورت محدود در دسترس قرار گیرد.

آنتونی فائوچی می‌گوید در صورتی که «ایمنی و موثر بودن» واکسن کرونا اثبات شود، ممکن است تا پیش از پایان سال میلادی این واکسن به‌صورت محدود در دسترس قرار گیرد.

رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی امریکا روز یکشنبه ۲۵ اکتبر در افزود: «نخستین دوزهای این واکسن به‌صورت محدود و با توجه به اولویت‌بندی مشخص پیش از پایان امسال به افراد تعلق می‌گیرد و این فرآیند چندماه نیز ادامه خواهد داشت.»

این دانشمند امریکایی ادامه داد: «اما در خصوص دسترسی همگانی به واکسن، نمی‌توان انتظار داشت تا پیش از سه ماه دوم یا حتی سه‌ماه سوم سال ۲۰۲۱ این اتفاق بیفتد.»

فائوچی همچنین تاکید کرد واکسن نمی‌تواند جایگزین اقدامات بهداشت عمومی شود و مردم باید همچنان رعایت نکات بهداشتی را برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در دستور کار خود قرار دهند.»

در هفته‌های اخیر اختلافات میان فائوچی و دونالد ترامپ بر سر سیاست‌گذاری و مبارزه با بیماری کووید-۱۹ بالا گرفته و رئیس‌جمهوری امریکا چند بار رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی امریکا را مورد انتقاد قرار داده است.

همچنین ستاد انتخاباتی ترامپ، در فیلم تبلیغاتی بدون رضایت فائوچی تصاویری از او استفاده کردند که انتقاد این دانشمند امریکایی را به همراه داشت. این دانشمند ایتالیایی‌تبار امریکایی بارها تاکید کرده است، علاقه‌ای به ورود به مباحث سیاسی ندارد و ترجیح می‌دهد کارهای علمی خود را پی بگیرد.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر