|
کدخبر: 205776

قالیباف باید پرونده نقل و انتقال خودر را به کمیسیون قضایی بدهد

سید کاظم دلخوش در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، در واکنش به اظهار نظر و نامه دادستان کل کشور مبنی بر اصالت برگ سبز خودرو بعنوان سند رسمی و واکنش رئیس قوه قضائیه به این نامه گفت: با تشکر از آقای منتظری عزیز، دادستان محترم کل کشور؛ باید بگویم که در بحث ماده ۲۹ قانون تخلفات رانندگی، قانونگذار در ۲ مقطع و دو مرحله پیش بینی کرده است که هم حقوق نیروی انتظامی را با برگه سبز و مالکیت و اصالت خودرو و موضوع مالیات را مشخص کنند و هم سند قطعی باید توسط دفاتر اسناد رسمی صادر شود و این ابهامی ندارد.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس افزود: همانطور که رئیس قوه قضائیه هم گفتند، تفسیر قانون با قانون گذار است. اگر ابهامی در مورد قانون ثبت اسناد خودرو وجود دارد باید در مجلس برطرف شود، و تا این ابهام برطرف نشده باشند دادستان کل و یا شخص دیگری نمی‌تواند نسبت به این موضوع اظهار نظر کنند.

دلخوش در پاسخ به این پرسش که آیا صحبت رئیس قوه قضائیه نامه دادستان مبنی اینکه برگ سبز خودرو سند رسمی است را زیر سوال می‌برد؟ گفت: ما نمی‌خواهیم اینطور مطرح کنیم اما بله، در کل اظهار نظر دادستان و یا هر مقام دیگری از قوای مختلف باید مبتنی بر قانون باشد و آن چیزی که قانون گذار نوشته است باید مطرح شود و غیر از این قابلیت پیگیری ندارد و اظهار نظر دادستان در این رابطه مسموع نیست.

وی در رابطه با تفسیر قانون توسط مجلس در خصوص ثبت اسناد نقل و انتقال خودرو گفت: ما چند سال است که این موضوع را به هیئت رئیسه اعلام کرده‌ایم. اگر بنا باشد رسیدگی شود باید رئیس مجلس به کمیسیون قضایی ارجاع دهد، و قطعاً مرجع رسیدگی به تفسیر این قانون در کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی است.


 

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها