|
کدخبر: 178112

افزایش شدید قیمت اجاره مسکن در راه است؟

نماینده مجلس با انتقاد از سیاست های حوزه مسکن دولت یازدهم و دوازدهم گفت: پیامدهای بی توجهی دولت به ساخت را در وضعیت فعلی بازار مسکن که با تورم بالایی مواجه است، مشاهده می‎‌کنیم.

راه و مسکن افزایش شدید قیمت اجاره مسکن در راه است؟

در قانون بودجه ۱۴۰۰، برای ساخت یک میلیون و دویست هزار واحد مسکونی، ۳۶۰ هزار میلیارد تومان معادل ۲۰ درصد حجم تسهیلات بانک‌ها تصویب شده است.

در همین ارتباط، محمّد پاک مهر، نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: اعطای تسهیلات با بهره کم در بخش مسکن باعث ایجاد رشد قابل توجهی در ساخت و ساز مسکن خواهد شد. ضمن اینکه احداث بنا و ساختمان بیش از ۶۵۰ شغل را فعال می‌کند و باعث رونق بازار کار و اشتغال می‌شود.

وی در خصوص ادعای افرادی که مدعی هستند بانک‌ها امکان پرداخت تسهیلات ۳۰۰ میلیونی را ندارند، خاطر نشان کرد: چرا بانک‌ها نتوانند تسهیلات بخش مسکن را بدهند؟ بیست درصد از کل تسهیلات بانک‌ها میزان بالایی نیست و تخصیص این میزان تسهیلات برای بانک‌ها کار سختی نخواهد بود.

نماینده مردم بجنورد در مجلس با اشاره به لزوم پرداخت سریع‌تر تسهیلات ۳۶۰ هزارمیلیاردی به بخش مسکن عنوان کرد: با توجه به اینکه عمده ساخت و سازهای کشور در شش ماهه نخست سال انجام می‌شود، لازم است تسهیلات ۳۰۰ میلیونی زودتر به مردم تخصیص داده شود زیرا در شش ماه دوم سال به دلیل سرما و کوتاهی روز، ساخت و سازها به صورت طبیعی به حداقل می‌رسد.

پاک مهر با انتقاد از سیاستهای حوزه مسکن دولت یازدهم و دوازدهم تصریح کرد: در دوران ریاست جمهوری آقای روحانی مسئله ساخت مسکن بسیار کمرنگ بود و ما پیامدهای این نگاه ضعیف نسبت به ساخت را در وضعیت فعلی بازار مسکن که با تورم بالایی مواجه است، مشاهده می‎‌کنیم.

وی در پایان گفت: در صورتی که بخواهیم روند فعلی بی توجهی به عرضه واحدهای مسکونی را ادامه بدهیم، تورم مسکن به شدت افزایش خواهد یافت و به چند برابر گذشته خواهد رسید که در این صورت اجاره مسکن هم روند افزایشی پیدا خواهد کرد.

منبع: مهر
 • ایرانی ارسالی در

  سلام. مملکت اسلامی است . همه چیز امکان د ارد.😂😂😂😂😂

 • علی رضا ارسالی در

  فقط خدا بداد ما برسد

 • ناشناس ارسالی در

  گرانی چی درراه نیست اجاره مسکن موادخوراک ی.قطعات خودرووقیمت آپارتمان این ارزش پول است که درجنگ اقتصادی ازبین میرود

 • ناشناس ارسالی در

  گزادشات بی اساس وتحلیهای غلط باعث این گرانی میشود

 • ناشناس ارسالی در

  اجاره مسکن چرب وچله است که قیمت آپارتمان درتهران بین ۲۰ تا۱۸۰ میلیون درنوسان است چندتامهندس ازدبی بیاوریدشایدکاری درحوزه مسکن کردند

 • ناشناس ارسالی در

  خدا نگذره از مسئولین خائنی که عامل این گ رونی هان. و خدا خیر و برکت نده به صاحبخو نه های بی رحم و مروتی که وضع مردم رو مید ونن و اینطور با بالا بردن اجاره ها مردم‌ رو بیچاره میکنن.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...