|
کدخبر: 174897

هشدار هواشناسی نسبت به تشدید بارش ها در کشور

سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی در برخی استان‌ها از احتمال آب گرفتگی معابر و خسارت به محصولات کشاورزی خبر داد.

دیگر رسانه99 هشدار هواشناسی نسبت به تشدید بارش ها در کشور

 بر اساس نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در شمال غرب، غرب، مناطقی از جنوب غرب، غرب اصفهان، شمال فارس، قزوین، البرز، تهران، گیلان، مازندران و شرق گلستان رگبار، وزش باد شدید و رعدوبرق به ویژه در ساعات بعدازظهر پیش بینی می‌شود. در این روز شدت بارش در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان و زنجان بوده و احتمال وقوع پدیده تگرگ در این استان‌ها وجود دارد.

فردا به تدریج بارش‌ها در شمال غرب و غرب کشور کاهی می‌یابد و در سواحل دریای خزر استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق کشور و در استان‌های همدان، مرکزی، قم، اصفهان، یزد و خراسان جنوبی بارش پیش بینی شده است. شدت بارش‌های فردا برای مازندران است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی همچنین فردا چهارشنبه کاهش نسبی دما در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور روی می‌دهد. روز پنجشنبه در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید با احتمال گردوخاک پدیده غالب است و در شمال استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز و شمال شرق رگبار، وزش باد و رعدوبرق پیش بینی شده است.

سازمان هواشناسی همچنین طی اطلاعیه‌ای به شرح زیر از تشدید فعالیت سامانه بارشی در برخی استان‌ها خبر و نسبت به بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و خسارت به محصولات کشاورزی هشدار داد؛

توصیف سامانه: تشدید فعالیت سامانه بارشی همراه با رشد ابرهای همرفتی

نوع مخاطره: رگبار، رعدوبرق، وزش بادشدید، گردوخاک و در مناطق مستعد تگرگ

منطقه اثر:

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ : آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان و شمال کرمانشاه

اثر مخاطره: بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیلها، صاعقه و برق گرفتگی، احتمال سیلاب، آبگرفتگی معابر عمومی، خیزش گردو خاک، کاهش کیفیت هوا و خسارت به محصولات کشاورزی

توصیه: اجتناب از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیلها، پرهیز از صعود به ارتفاعات و مناطق مستعدِ وقوع صاعقه بویژه در ساعات بعداز ظهر، احتیاط در چرای دامها در مراتع و در مجاورت رودخانه ها و مسیلها در برابر صاعقه و تمهیدات لازم جهت دوری از خسارت به محصولات کشاورزی.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...