|
کدخبر: 186367

با چراغ روشن بنزین چند کیلومتر برویم؟ + اینفوگرافی

رانندگی با خودرویی که چراغ بنزین اش روشن شده می‌تواند آسیب‌هایی به ماشین وارد کند که هزینه زیادی دارد.

بد نیست بدانید در خودرو‌های سواری هنگام روشن شدن چراغ بنزین مقداری بنزین در باک وجود دارد تا شما را به نزدیک‌ترین پمپ بنزین برساند. اما یادتان نرود که رانندگی با چراغ بنزین خطراتی هم دارد. امروز ضمن بررسی میزان بنزین باقی مانده در باک هر خودرو هنگام روشن شدن چراغ بنزین از مضرات رانندگی با چراغ روشن بنزین برای خودرویتان نوشته ایم.

از روشن شدن چراغ بنزین چند لیتر داریم

اگر بخواهیم یک استاندارد کلی درباره زمان روشن شدن چراغ به دست بیاوریم و بدانیم که بعد از روشن شدن چراغ بنزین چند لیتر بنزین داریم باید به استاندارد‌های ارائه شده بین المللی اشاره کنیم. گزارش‌ها از بررسی بیش از ۴۰ خودرو و محاسبه میزان باقی مانده بنزین در باک آن ها، نشان می‌دهد که متوسط بنزین باقی مانده در باک خودرو‌ها بین ۷ تا ۱۰ است.

این که با چراغ بنزین روشن چند کیلومتر می‌توانید رانندگی کنید به مصرف خودرو، نوع رانندگی، ترافیک و ... بستگی دارد. اگر مصرف سوخت خودروی شما به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر ۱۰ لیتر باشد بین ۷۰ تا ۱۰۰ کیلو متر می‌توانید حرکت کنید البته برخی خودرو‌ها از جمله پراید بیشتر از ۱۰ لیتر در باکشان می‌ماند و حدود ۱۳۰ کیلومتر می‌شود با آن رانندگی کرد.

مضرات روشن شدن چراغ بنزین

رانندگی با خودرویی که چراغ بنزین اش روشن شده می‌تواند آسیب‌هایی به ماشین وارد کند که هزینه زیادی دارد. صدمه به کاتالیزور از جمله آسیب‌های وارد شده به خودرو هنگام رانندگی با چراغ بنزین روشن است که در این صورت شما مجبور به تعمیر یا تعویض کاتالیزور خواهید شد. همچنین رانندگی با چراغ بنزین روشن سبب آسیب دیدن پمپ بنزین به علت آشغال و کثیفی ته باک، می‌شود، زیرا هر آشغال و کثیفی جمع شده در ته باک هنگامی که باک خالی باشد از پمپ بنزین شما عبورمی کند و سبب آسیب به آن می‌شود.

چراغ+بنزین

منبع: خراسان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...