|
کدخبر: 152068

تارا اتوماتیک وارد خط تولید می شود + مشخصات

روز گذشته در حاشیه افتتاح خط تولید ECU در شرکت سازه پویش، یک دستگاه ایران خودرو تارا اتوماتیک با پلاک موقت که برای تست های فنی آماده شده بود، در محوطه این کارخانه دیده شد.

خودرو تارا اتوماتیک وارد خط تولید می شود + مشخصات

البته تارا اتوماتیک حاضر در تست های فنی از نظر ظاهری مشابه به نمونه دنده ای است و ویژگی هایی مانند سانروف، رینگ آلومینیومی، دوربین عقب و… بر روی آن دیده نمی شود. همچنین این خودرو مانند نسخه دنده ای به رینگ فولادی جدید (رینگ فولادی طرح اسپرت) مجهز است و صرفاً نشان ۶AT که نمادی برای تارا اتوماتیک و خانواده محصولات AT ایران خودرو است، بر روی گلگیر جلوی سمت چپ این خودرو وجود دارد.

تست فنی ایران خودرو تارا اتوماتیک

امکان تصویربرداری از کابین ایران خودرو تارا اتوماتیک فراهم نبود و هنوز بخش مربوط به پنل دسته دنده، در این خودروی آزمایش فنی به شکل کامل و نهایی وجود نداشت. آن طور که مدیران ارشد گروه صنعتی ایران خودرو اعلام می کنند، از اواخر بهمن ۱۳۹۹ تولید رسمی تارا در تهران آغاز خواهد شد و بزودی نسخه اتوماتیک این سدان جدید هم وارد خط تولید می شود.

آشنایی با ایران خودرو تارا اتوماتیک در پی آغاز تست های فنی:

ایران خودرو تارا یک سدان جدید است که بر اساس پلتفرم PF۱ گروه PSA و سازه پژو ۳۰۱ فاز ۲ توسعه پیدا کرده و قرار است تا در هفته های آتی خط تولید نمونه دنده ای آن آغاز به کار کند. این خودرو به پیشرانه TU۵ پلاس مجهز است که ۱۱۰ اسب بخار را با گشتاور ۱۵۰ نیوتن متر تولید می کند. موتور TU۵ پلاس نمونه ارتقا یافته TU۵ و الگو برداری شده از EC۵ است و زمان بندی متغیر سوپاپ و سامانه جدید روغن کاری را دارد.

ایران خودرو تارا در نسخه دنده ای و اتوماتیک برخی امکانات را به صورت پایه دارد. دو کیسه هوا، نمایشگر لمسی، قابلیت نمایش صفحه تلفن همراه بر روی نمایشگر، ترمزهای جلو و عقب جلو، شیشه ها و آینه های برقی، فرمان کمکی برقی، کروز کنترل، کامپیوتر سفر، تهویه الکتریکی دستی با نمایشگر، سنسور باد لاستیک، سامانه کنترل پایداری، چراغ روشنایی روز و… از جمله امکانات پایه در تارا است.

اما ایران خودرو وعده داده است تا نسخه اتوماتیک این خودرو را با امکانات بیشتری به دست مشتریان برسد. در حال حاضر گروه صنعتی ایران خودرو امکانات زیر را علاوه بر ویژگی های پایه برای تارا اتوماتیک در نظر گرفته است:

تریم داخلی چرم و پارچه

صندلی های جلو برقی

سانروف

سنسور نور و باران

دوربین عقب

زیر آرنجی جلو

رینگ آلومینیومی

استارت دکمه ای

غربیلک فرمان چرمی

کاور درِ موتور

آینه تاشو برقی

با وجود اینکه ایران خودرو امکانات تارا اتوماتیک و دنده ای را اعلام کرده است، اما هنوز عکس های رسمی و کاملی از کابین این خودرو در اختیار عموم جامعه و رسانه ها قرار نگرفته و مشخص نیست که این سدان جدید، به صورت دقیق با چه ویژگی هایی در بخش داخلی وارد بازار می شود؟

منبع: اسب بخار

ارسال نظر