|
کدخبر: 141869

تکذیب یک شایعه درباره قیمت خودرو

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: سازمان حمایت قیمت‌گذاری خودروها را انجام خواهد داد. اگر سازمان حمایت بعد از مدت زمان مشخصی قیمت‌گذاری نکرد هیات مدیره خودروسازان می‌توانند قیمتی پیشنهاد دهند.

خودرو تکذیب یک شایعه درباره قیمت خودرو

علی جدی در مورد حذف قیمت‌گذاری ۱۰ خودرو از شورای رقابت اظهارکرد: طبق طرح ساماندهی بازار خودرو قیمت‌گذاری این خودروها از شورای رقابت حذف و به سازمان حمایت داده می‌شود. قرار نیست که قیمت‌گذاری این خودروها به صورت آزاد انجام شود بلکه از طریق سازمان حمایت خواهد بود.

وی افزود: اگر سازمان حمایت بعد از مدت زمان مشخصی قیمت‌گذاری نکرد هیات مدیره خودروسازان می‌توانند قیمتی پیشنهاد دهند.

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس در پاسخ به پرسشی در مورد واردات پوشاک از کشورهای اروپایی و آسیایی از جمله پوشاک استوک اظهار کرد: به دلیل شرایط ایجاد شده بر اثر شیوع کرونا میلیاردها دلار پوشاک تولید شده توسط تولیدکنندگان اروپایی و برخی کشورهای آسیایی روی دست‌شان مانده و به دلیل محدودیت‌های زیست‌محیطی حتی نمی‌توانند این البسه را بسوزانند و معدوم کنند.

وی ادامه داد: بنابراین از طریق تجار این محصولات را به قیمت بسیار نازل به دیگر کشورها می‌فرستند تا مصرف شود. نگرانی در این مورد این است که با ورود این محصولات به کشور تولیدکنندگان داخلی دچار مشکل شوند. اما آماری از میزان ورود این البسه و همینطور پوشاک استوک به کشور وجود ندارد.

منبع: ایلنا

ارسال نظر