|
کدخبر: 138534 شروین اشیدری

اختصاصی گسترش نیوز:

۴ حلقه لاستیک ارزان چند؟ + آخرین نرخ ها در بازار

قیمت لاستیک طبق گفته سخنگوی اتحادیه صنعت تایر امسال سه بار گران شده است.

خودرو ۴ حلقه لاستیک ارزان چند؟ + آخرین نرخ ها در بازار

با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه و نرخ ارز تایرسازان درخواست افزایش قیمت کردند که اخیرا نیز برای بار سوم قیمت لاستیک ۵۰ درصد افزایش یافت. با وجود عرضه تایر با نرخ دولتی اما همچنان اختلاف قیمت میان بازار و کارخانه وجود دارد. این رشد نرخ توسط کارخانجات بر بازار نیز تاثیر خواهد گذاشت.

در ادامه قصد داریم به قیمت برخی از تایرها در بازار بپردازیم.

در ارزان ترین حالت ممکن لاستیک بارز ۱۵ ۶۰r / ۱۸۵ قیمت ۵۷۵ الی ۶۶۰ هزار تومانی دارد. یعنی چهار تایر برای یک خودرو با کمترین قیمت خرید از بازار ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خرج بر می دارد.

سایر برندهای موجود در سایز ۱۳، ۱۴ و ۱۵ نیز از برندهای داخلی حدود ۶۰۰ هزار الی ۱ میلیون تومان هستند. در این میان البته برندهای چینی مانند تراینگل هم تقریبا قیمت یکسانی با نمونه های داخلی دارد.

اما شرایط برای خودروهای وارداتی متفاوت است. اگر قرار باشد برای این خودروها از لاستیک های خارجی استفاده کنید قاعدتا قیمت ها نیز بالاتر می رود. قیمت تایر برندهای معروف البته سایز بزرگ ۱۷ الی ۲۰ حتی تا دو حلقه ۱۰ میلیون تومان نیز می رود.

قیمت برخی از تایرهای ارزان بازار در ادامه آورده شده است:

لاستیک1

لاستیک2

 

لاستیک3

  • مکونوی ارسالی در

    مگر مسئولین از گور پدرشون میخوان ببخشند که همه چیزا رو قیمتشون بالا می‌برند بگو نمکذبحام اجنبی دست از سر این کشور بردارید گمشید برید از جایی که اومدید مرتب قیمت ها را بالا می‌برید

  • فقر ارسالی در

    دلار اگه بشه هزار تومن بازم قیمت جنس پای ین نمیاد یعنی قدرتی توی کشور نیست ؟ یه ا دم مسول نترس میخواد طناب پیچ کنه چندتا ا زاین مفسیدین و تو خیابون بچرخونه ما تحری م نیستیم همه چی داریم اما افسوس که ادمشو نداریم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...