|
کدخبر: 131668

قیمت روغن موتور افزایش یافت + جزئیات

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با صدور بخش‌نامه‌ای مجوز افزایش قیمت ۵۳ درصدی روغن‌های دیزلی و ۴۰ درصدی روغن‌های بنزینی را برای مصرف داخلی این محصولات صادر کرد.

خودرو قیمت روغن موتور افزایش یافت + جزئیات

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با صدور بخشنامه‌ای مجوز افزایش قیمت ۵۳ درصدی روغن‌ موتورهای دیزلی و ۴۰ درصدی روغن‌ موتورهای بنزینی را برای مصرف داخلی این محصولات صادر کرد.

این افزایش قیمت روغن موتور برای مصرف داخلی کشور در حالی است که بررسی صورت‌های مالی شرکت‌های تولیدکننده روغن موتورهای دیزلی و بنزینی حاکی از حاشیه سود بالای این شرکت‌ها به دلیل صادرات این محصولات است.

بر این اساس حتی با وجود اعمال تحریم‌ها و کاهش فعالیت شرکت‌های تولیدی در چند ماه نخست امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، باز هم صادرات روغن موتور از ایران افزایش یافته است.

آمارها نشان می‌دهد سالانه بیش از یک میلیون تن روغن موتور در ۲۰۰ کارخانه تولید روغن موتور کشور تولید می‌شود که در سال یک میلیارد دلار ارز عاید کشور می‌کند.

بر این اساس به نظر می‌رسد با توجه به حاشیه سود بالای شرکت‌های روغن‌ساز به خصوص روغن‌سازان بزرگ از محل صادرات، این شرکت‌ها و همینطور دستگاه‌های متولی از جمله سازمان حمایت بتوانند برای حمایت از مصرف‌کننده داخلی، قیمت فروش داخل این روغن‌ها را در شرایط سخت اقتصادی مردم پایین نگه دارند.

 

منبع: فارس
 • مالک ارسالی در

  کسی هست دستورکاهش قیمت هم بده؟کسی هست در امد مردم راهم افزایش بده؟

 • دیده بان ارسالی در

  به نظرم این آدم ها اومدن ایران رو نابود کنن که دارن موفق هم میشن

 • امیر ارسالی در

  مسخره ست اینا چطور روشون میشه بگن ما به فکر مردمیم اقلا قبلنا غیر رسمی قیمتا بال ا میرفت الآن از چپ و راست مجوز افزایش قی مت نجومی میدن!

 • ﻣﺠﺘﺒﻲ ارسالی در

  ﻓﻘﻄ ﺗﺎ ﻣﻴﺘﻮاﻧﻴﺪ ﮔﺮاﻥ ﻛﻨﻴﺪ ﻛﺎﺭﻱ ﺑﻪ ﻏﻴﺮ اﺯ اﻳﻦ ﻣﮕﻪ ﺩاﺭﻳﺪ ﻣﺮﺩﻡ ﺑﺎﻳﺪ ﺗﺎﻭاﻥ ﺑﻲ ﻣﺪﻳﺮﺗﻲ ﺷﻤﺎﻫﺎ ﺭا ﺑﺪﻫﻨﺪ ﻫﻴﭻ ﻛﺴﻲ ﻫﻢ ﻧﻴﺴﺖ ﺑﺪاﺩ ﻣﺮﺩﻡ ﺑﺮﺳﺪ ﻫﻤﻪ ﻣﺴﻌﻮﻻﻥ ﻛﺸﻮﺭ ﻫﻢ ﻓﻘﻄ ﺑﻪ ﻓﻜﺮ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﺩاﺭﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ

 • املت ارسالی در

  امیدمان‌فقط‌خداست.درنا‌امیدی‌بسی‌امید هس ت‌.پایان‌شب‌ سیه‌سفیدهست.امیدمان‌ را‌از‌ خدا‌ بخواهیم‌ نه‌از‌ خلق‌ بی‌کفایت‌ دول ت‌و مسیولین‌بی‌لیاقت‌و...

 • ناشناس ارسالی در

  خاک بر

 • ناشناس ارسالی در

  مملکت دیوانه ها،همه هم میگن عقل کل هستیم ،شارلاتان های کثیف

 • مجتبی ارسالی در

  این افزایش قیمت با این تورم،ناشی از دلار و قیمت تمام شده هنوز هم در حاشیه ضرر هس تن شرکتهای تولید کننده چرا مردم همه چیز در گرانی میبینن. این محصولات مگر هر چند ماه تعویض میکنن؟ واقع گرا باشیم

ارسال نظر