|
کدخبر: 125298

رنوهایی که روی دست خودروساز باد کرد!

خودروهای رنو علی رغم تحریم و مشکلات عدیده‌ای که چند سال اخیر گریبان گیر خودرو سازان بوده است حالا تولید شده‌اند اما پلاک نمی‌شوند و برای خودروسازان و مشتریان چالش ساز شده‌اند.

خودرو رنوهایی که روی دست خودروساز باد کرد!

خودروهای رنو علی رغم تحریم و مشکلات عدیده‌ای که چند سال اخیر گریبان گیر خودرو سازان بوده است حالا تولید شده‌اند اما به دلیل کم لطفی مسئولان پلاک نمی‌شوند و برای خودروسازان و مشتریان چالش ساز شده‌اند.

با ترخیص برخی از قطعات مانده رنو در گمرکات که به دلیل پرداخت ما به التفاوت قیمت ارز و... مدتها در‌ انبار گمرکات خاک می‌خوردند، تعدادی از این خودروها دوباره تولید شد تا به ترتیب اولویت ثبت نام به مشتریان تحویل شود اما اکنون این تولید با اجرای استانداردهای جدید خودرویی در حوزه محیط‌زیست مصادف شده و خودروسازان را ملزم به تولید خودرو با استاندارد یورو ۵ کرده است.

کندی تامین ارز از سوی بانک مرکزی، تامین مواد اولیه برای قطعه سازان و از سوی دیگر اجرای برخی قوانینی که گرچه از مدتها قبل برای اجرای آن برنامه‌ریزی شده بود، دست خودروسازان را بسته و تولید را با چالش‌های جدی مواجه کرده اما با وجود این مشکلات خودروسازان توانسته‌اند تعداد قابل توجهی از محصولات رنو را تولید کنند.

درحال‌حاضر پارکینگ‌های دو خودروساز مملو از خودروهایی است که الزام استاندارد یورو ۵ آنها را زمین گیر و مشتریان آنها را ناراضی کرده است چرا که انتظار دوساله برای دریافت خودرو زمان اندکی نیست اما باز هم باید در انتظار برای شماره‌گذاری باشند.

علاوه بر همه این موارد باید تحمیل هزینه‌های مربوط به دپوی این خودروها را نیز اضافه کرد ضمن آن که خودروسازان همچنان ملزم به پرداخت جریمه تاخیر و سود مشارکت به مشتریان این دسته از خودروها هستند که همه این موارد کار را برای خودروساز دشوار کرده است.

در این میان لازم است دستگاه‌های دولتی و مسئول هرچه زودتر نسبت به تعیین تکلیف این موضوع و از بین نرفتن سرمایه‌های ملی خودروسازان دولتی اقدام کرده و مصوبه شماره‌گذاری این خودروها را ابلاغ کنند تا علاوه بر جلوگیری از زیان بیشتر خودروسازان، رضایت مشتریان در انتظار مانده را به‌دست آورند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر