کدخبر: 107621

نگاهی به ارزانترین سدان مرسدس بنز

مرسدس بنز در سال های اخیر، اقدام به معرفی چندین خودروی جدید کرده است. اما چیزی که کمتر به چشم میخورد خودروهایی هستند که با قیمت ارزان قیمت عرضه شده اند. اگر بخواهیم مثال دقیقی برای سیاست جدید مرسدس بنز و بی ام و بگوییم،باید به آیفون SE اشاره کنیم تلفن همراه ارزان قیمت اپل!

خودرو نگاهی به ارزانترین سدان مرسدس بنز

شاید بگویید مگر چقدر ارزان است؟ در جواب سوالتان باید بگویم قیمت یک دستگاه مرسدس بنز A سدان ۳۴۰۰۰ دلار است، با این پول در ایران می‌توان یک کرولای ۲۰۱۵ تهیه کرد. بگذارید نگاهی دقیق تری داشته باشیم به بچه رئیس، مرسدس بنز…

مشخصات فنی:

مرسدس بنز برای A۲۲۰ از موتور M۲۷۰ بهترین بهره وری را برده است، موتور ۲ لیتری آن قادر به تولید ۱۸۸ اسب بخار (۵۵۰۰-۶۵۰۰ دور در دقیقه) و گشتاور ۳۰۰ نیوتن متر (۱۶۰۰-۴۰۰۰ دور در دقیقه) است، این قدرت توسط گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه به چرخ های جلو منتقل می‌شود البته اگر بخواهید A۲۲۰ sedan از تکنولوژی ۴Matic بهره ببرد باید ۲۰۰۰ دلار مبلغ بیشتری نسبت به نمونه دیفرانسیل جلو بپردازید.

مصرف سوخت این خودرو در شهر نیز بسیار کم است، ۱۱ لیتری مصرف سوخت به ازای پیمایش ۱۰۰ کیلومتر است. در بزرگراه (خارج از شهر) مصرف سوخت آن به ۸.۱ لیتری به ازای پیمایش ۱۰۰ کیلومتر است.

ابعاد:

ابعاد کلاس A سدان بسیار نزدیک به CLA کار شده است. A۲۲۰ Sedan جدید ارتفاعی برابر با ۱۴۴۵میلی متر و عرض ۱۹۹۱ میلی متر و طول ۴۵۴۹ میلی متری دارد، فاصله بین دو محور جلو و عقب نیز۲۷۲۷ میلی متر است. فضایی که برای خانواده کم جمعیت بسیار مناسب است.

اما از جایی که مصرف سوخت آن کم است، مرسدس تصمیم میگیرد در کنار یک صندوق بزرگ مخزن سوخت بزرگی نیز تعبیه کند، ازین رو مخزن سوخت A سدان ۵۲ لیتر بنزین را در خود ذخیره می‌کند. برای فضای بار هم مرسدس تصمیم می‌گیرد ۴۲۰ لیتر بیشتر برایش در نظر نگیرد.

امکانات رفاهی

هر آن چیزی که در CLA یا S میبینید مشابه به همان را در A سدان خواهید دید، حافظه صندلی های جلو، گرمکن و سردکن و ماساژور صندلی، نورپردازی کابین در رنگهای بی نهایت، شارژر بی سیم، سیستم صوتی Burmester، هداپ دیسپلی (HUD) همگی در درون A سدان جمع شده اند.

هرچند سیستم کمک راننده همانند هشدار خروج از خط، رادار ها و دوربین را باید با پرداخت هزینه ۲۲۵۰ دلاری نصب کرد اما برخی دیگر از امکانات همانند سنسور پایش فاصله خودرو با خودروی جلویی یا سیستم جلوگیری از به خواب رفتن راننده، به صورت استاندارد در A۲۲۰ sedan نصب شده اند.

سیستم تعلیق

می‌توانید با پرداخت ۸۵۰ دلار سیستم تعلیق قابل تنظیم مرسدس بنز را تهیه کنید. این سیستم تعلیق به صورت منظم با پایش وضعیت و سرعت خودرو ارتفاع خود را براساس حالت رانندگی (اسپرت یا اقتصادی) کم یا زیاد خواهد کرد. همچنین امکان سفارش نسخه تمام چرخ متحرک (۴Matic) فراهم است.

آ ام گ محبوب دلها

طراحان AMG اینبار نیز با تلاش و پشتکار قوی حداکثر قدرت ۳۰۲ اسب بخار (۵۸۰۰-۶۱۰۰ دور در دقیقه) و حداکثر گشتاور ۴۰۰ نیوتن متر (۳۰۰۰-۴۰۰۰دور در دقیقه) را از یک موتور ۲ لیتری خارج کرده اند.

سیستم تعلیق سنسورها و رادارها همگی بر روی A۳۵ Sedan نصب شده اند.

شتاب و قیمت

A Class Sedan در نسخه های مختلفی تولید شده است اما عمومی ترین آنها نسخه A۲۲۰،A۲۲۰ ۴Matic،A۳۵ AMG است.

شتاب در A۲۲۰ از حالت سکون تا ۹۶ کیلومتر تنها ۷.۱ ثانیه است، اما در نسخه AMG A۳۵ می‌تواند تنها در ۴.۷ ثانیه به این سرعت برسد.

قیمت A۲۲۰ در ایالت متحده: ۳۲,۸۰۰ دلار

قیمت A۲۲۰ تمام چرخ در ایالت متحده: ۳۴,۸۰۰ دلار

قیمت A۳۵ AMG در ایالت متحده: ۴۴,۹۵۰ دلار

منبع: چرخان

ارسال نظر