|
کدخبر: 147456

نبش قبر مادر به خاطر ۲۰ سکه طلا

​حکم تبرئه پسر جوان و همسر صیغه ای اش که در در ماجرای مرگ مشکوک مادرش متهم شده بودند دردیوان عالی کشور تایید شد.

سی ام خرداد ماه سال ۹۸ زن جوان به نام فریبا به پلیس آگاهی رفت و از برادرش به نام شاهین و همسر صیغه ای او به نام شادی شکایت کرد.

این زن گفت: مادرم از سه سال قبل که پدرمان فوت شد به تنهایی در خانه اش زندگی می کرد .بیست و پنجم خردادماه دوست مادرم که با او قرار ملاقات داشت مقابل در خانه اش رفته بود اما چون مادرم در را برایش باز نکرده بود نگران شد و با من و برادرم تماس گرفت. وقتی ما مقابل در رفتیم دوست مادرم گفت ساعتی قبل با مادرم پیامکی در ارتباط بوده و آنها با هم قرار ملاقات گذاشته بودند. اما چون مادرم سر قرار حاضر نشده بود نگران شده و مقابل در آمده است . ما از شنیدن حرف‌های دوست مادرم نگران شدیم و با کلید یدک در را باز کردیم و ناباورانه با جسد مادرم در اتاق خواب روبرو شدیم. مادرم روی تخت افتاده بود .

این زن ادامه داد: همان موقع برادرم پزشکی را بالای سر مادرم آورد و او گواهی فوت خود را صادر کرد و صبح روز بعد جسد را دفن کردیم .اما حالا بعد از چند روز متوجه شده‌ام ۲۰ سکه پهلوی که مادرم در خانه داشت سرقت شده است.

این زن گفت: روزی که ما وارد خانه شدیم تلفن بی سیم خانه شکسته بود و آثار کبودی نیز روی گردن مادرمان مشهود بود .حالا بعد از دفن مادرم گمان می کنم او به قتل رسیده است . او از مدتی قبل با برادرم به شدت اختلاف داشت و من به برادرم شاهین مشکوک هستم.

 

بازداشت مرد جوان و همسر صیغه ای به اتهام قتل

با این شکایت ماموران پلیس به بررسی پرداختند .شاهین گفت :من و همسر صیغه ای ام در خانه بودیم که دوست مادرمان با ما تماس گرفت و گفت نگران مادرم شده است. به همین خاطر فوراً به آنجا رفتیم و بعد از گشودن در با جسد مادرم روبرو شدیم. من پزشکی را بالای سر مادرم آوردم که علت فوت را ایست قلبی اعلام کرد. به همین خاطر مراسم تدفین را انجام دادیم .من نمی دانم حالا چرا خواهرم چنین ادعایی را مطرح کرده است .

پلیس در ادامه به بازجویی از پزشکی پرداخت که گواهی فوت را صادر کرده بود. وی گفت مورد مشکوکی در مرگ زن سالخورده ندیدم و به همین خاطر علت فوت را ایست قلبی اعلام کرده است.

بررسی دوربین مداربسته

ماموران پلیس به بررسی دوربین مداربسته مقابل خانه زن سالخورده پرداختند و دریافتند ساعتی قبل از پیدا شدن جسد وی،شاهین به همراه همسر صیغه‌ای اش به خانه مادرش رفته و سپس با یک چمدان آنجا را ترک کرده است . این در حالی بود که شاهین ادعا می کرد از چند روز قبل مرگ مادرش وی را ملاقات نکرده است.

وقتی فیلم دوربین مداربسته به شاهین نشان داده شد وی گفت: من دوسال قبل شادی را به عقد موقتم در آوردم و قرار بود به زودی با هم ازدواج دائم کنیم .آن روز مادرم همسرم را به خانه اش دعوت کرده بود .به همین خاطر به آنجا رفتیم و سپس چمدان همسرم که حاوی ادکلن و وسایل شخصی او بود و از مدتی قبل در خانه مادرم جا مانده بود برداشتیم و به خانه مان رفتیم. اظهارات این مرد شک پلیس را دوچندان کرد و ماموران به بازجویی از همسایه ها پرداختند و دریافتند آن شب شاهین و مادرش با هم جدال داشتند و همسایه ها صدای فریاد آنها را شنیده بودند.

به این ترتیب شاهین به اتهام قتل مادرش و شادی به اتهام مشارکت در سرقت بازداشت شدند .اما جرمشان را انکار کردند.

شادی در بازجویی‌ها گفت: من و همسرم آن روز به خانه مادر شاهین رفته بودیم. من در آشپزخانه بودم که شاهین و مادرش با هم به خاطر سند یک خانه ویلایی درگیر شدند .مادرش می گفت سند خانه ویلایی را در بانک گذاشته و اگر آن را به شاهین بدهد باید نصف آن را به نام خواهرش سند بزند. اما شاهین فریاد میکشید و میگفت ملک ویلایی متعلق به اوست. دعوا میان آن ها بالا گرفت و همسرم از من خواست آنجا را ترک کنیم. وقتی از خانه بیرون آمدیم حال مادر همسرم خوب بود.ما سرقتی انجام ندادیم.

 

دستور نبش قبر در تهران صادر شد / ماجرا چه بود ؟

در حالی که راز مرگ مشکوک زن سالخورده فاش نشده بود بازپرس پرونده در حالی که یک ماه از این ماجرا گذشته بود در بیست و سوم تیرماه همان سال دستور نبش قبر را صادر کرد .جسد به پزشکی قانونی فرستاده شد و کارشناسان در گزارشی اعلام کرد جسد دچار فساد شدید شده و به همین علت اعلام نظر درباره علت فوت مقدور نیست.

با این اظهارنظر پرونده برای رسیدگی به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد .شاهین و همسر صیغه ای اش پای میز محاکمه ایستادند و منکر دست داشتن در قتل و سرقت 20سکه پهلوی شدند.

شاهین گفت :قبول دارم آن روز با مادرم به خاطر سند ملک ویلایی بحث کردم .من و همسرم بعد از دعوا به خانه برگشتم اما وقتی چند ساعت بعد متوجه شدم مادرم فوت شده از ترس خواهرم سکوت کردم و به او نگفتم که ساعتی قبل مادرم را دیده بودم.

وی ادامه داد: است باور کنید من دستی در مرگ مادرم نداشتم و بیگناه هستم. مادرم ۲۰ سکه پهلوی در خانه نداشت و خواهرم به دروغ چنین ادعایی را مطرح کرده است .

شادی نیز اتهام مشارکت در سرقت را منکر شد و گفت: من اصلا نمی دانستم مادر همسرم در خانه اش سکه های پهلوی دارد . مادرشاهین به خاطر ایست قلبی فوت شد و خواهر شاهین با دروغگویی هایش ما را به دردسر انداخت.

حکم دادگاه

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و اعلام کردند با توجه به اینکه جر و بحث بر سر مسائل مالی نمی‌تواند دلیل قتل باشد و از طرفی شاکی مدرکی بر وقوع سرقت ارائه نداده و مدرکی مبنی بر وقوع قتل نیزت به دست نیامده است شاهین و همسر صیغه ای اش را از دست داشتن در این ماجرا تبرئه کردند. اما خواهر شاهین بار دیگر به این حکم اعتراض کرد.

به این ترتیب پرونده در شعبه ۳۲ دیوان عالی کشورتحت رسیدگی موشکافانه قرار گرفت و قضات دیوان عالی کشور حکم تبرئه پسرجوان و همسر صیغه ای اش را تایید کردند تا پرونده مختومه شود.

منبع: رکنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...