|

بخوانید :

کدخبر: 279721

این استان ها منتظر برف باشند

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، از آلودگی هوا در هفت شهر صنعتی و پرجمعیت و همچنین ورود سامانه بارشی به غرب کشور و بارش برف در مناطق سردسیر خبر داد.

جامعه این استان ها منتظر برف باشند

صادق ضیاییان، درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی دو روز آینده در شهرهای صنعتی و پرجمعیت از جمله، تهران، کرج ، مشهد، تبریز، ارومیه، اراک و اصفهان انباشت آلاینده جوی و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود و در سایر نقاط کشور جوی پایدار حاکم خواهد بود.

وی ادامه داد:جمعه(۴ آذر) با ورود سامانه بارشی از شمال غرب ، غرب و به‌تدریج دامنه و ارتفاعات البرز غربی بارش باران گاهی، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در نواحی مرتفع و سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: شنبه(۵ آذر) سامانه بارشی علاوه بر نواحی ذکر شده در بخش‌هایی از جنوب غرب ارتفاعات و دامنه‌های البرز غربی و مرکزی، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و سواحل غربی دریای خزر فعالیت خواهد داشت.

ضیاییان افزود: یکشنبه (۶ آذر) بارش در سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از شمال شرق ادامه خواهد داشت.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۳آذر) صاف همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۸ و روز جمعه (۴ آذر ) صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار صبحگاهی محلی از بعد از ظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲ و ۳ آذر ) بندرعباس با دمای ۳۳ و ۳۲ درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با دمای ۴- و ۳- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است.

منبع: ايسنا
  • ناشناس ارسالی در

    این دیگر چگونه هواشناسی است؟!
    چه‌ افرادی رییس شده اند؟!
    «شهرکرد با د مای منفی ۳ و منفی ۴ سردترین مرکز استان ا یران خواهد بود»!!!!!!!!!!
    شهرکرد د ر سردترین ساعات امروز شده صفر و فرودگاه اردبیل و سراب منفی ۵!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...