|

بخوانید :

کدخبر: 270412

آزادی ۵۷ زندانی با بدهی ۴ و نیم میلیارد تومانی

رئیس کل دادگستری استان قم از آزادی ۵۷ زندانی استان با بدهی ۴ و نیم میلیارد تومانی به همت دادگستری و ستاد دیه استان در سال‌جاری خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین مظفری در تشریح اقدامات دادگستری و ستاد دیه استان قم در جهت آزاد سازی زندانیان جرایم مالی و غیر عمد، افزود: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۵۷ مددجوی زندانی جرایم مالی غیر بزهکار استان با بدهی مبلغ ۴ و نیم میلیارد تومان با تلاش بی وقفه ستاد دیه و کمک خیران استان قم از نعمت آزادی برخوردار شدند.

وی ادامه داد: ستاد دیه استان قم از بدو تاسیس در سال ۱۳۸۰ تاکنون نیز موجبات آزادی ۴ هزار و ۲۸۵ زندانی با مبلغ بدهی ۱۴۸ میلیارد تومان را با کمک خیرین خداجوی استان را فراهم کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین مظفری با اشاره به اهدا، مبلغ ۲۸ میلیارد ریال توسط خیرین در گلریزان ها‌ی برگزار شده توسط ستاد دیه استان قم در سال‌جاری، افزود: در همین بازه زمانی مبلغ ۱۰ میلیارد ریال نیز از طریق سایر کمک‌های خیرین استان برای آزادی زندانیان جرایم مالی جمع آوری شده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد زندانی دیه تصادفات در استان قم به صفر رسیده است، افزود: از تعداد ۱۴۱ زندانی جرایم غیر عمد استان «۱۳۱ نفر محکومین مالی و ۱۰ نفر مددجو مربوط به پرداخت مهریه» هستند.

حجت الاسلام و المسلمین مظفری تصریح کرد: بر اساس شیوه‌نامه ستاد دیه، افراد فاقد سوابق کیفری و مددجویانی که بدهی کمتری داشته باشند، در اولویت جهت آزادی هستند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...