|
کدخبر: 146724

انجام آزمایش واکسن ایرانی کرونا در مرحله سوم

پس از ۲ مرحله آزمایش موفق واکسن کرونای ایرانی معروف به «کُوو ایران برکت»، امروز در مرحله سوم آزمایش انسانی، این واکسن به ۷ داوطلب جدید تزریق می‌شود.

مجوز تزریق مرحله اول واکسن کرونا «کُوو ایران برکت» به داوطلبان مرحله سوم را کمیته پایش داده و ایمنی صادر کرده است و این واکسن ظهر امروز به ۷ داوطلب دیگر تزریق می‌شود.

نخستین مرحله آزمایش انسانی واکسن کرونای ساخت پژوهشگران ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با نام «کُوو ایران برکت» با تزریق این واکسن روی سه داوطلب روز نهم دی ۱۳۹۹ و سپس تزریق به یک داوطلب دیگر آغاز شد و پس از مواحل موفقیت آمیز این واکسن روی این افراد و بررسی نتایج آن، دُز دوم واکسن «کُوو ایران برکت» روز سه‌شنبه بر روی این داوطلب تزریق می‌شود.

طیبه مخبر، فرزند رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره)‌، عسگری معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمام امام (ره) و مهندس خلیلی مدیرعامل یکی از شرکت‌های زیر مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام، نخستین داوطلبان تزریق واکسن کرونای«کُوو ایران برکت» بودند که تست روی آنها روز ۹ دی انجام گرفت.

پیام طبرسی، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: واکسن کرونای ایرانی در مرحله نخست به ۵۶ نفر و در مرحله دوم که اسفند انجام می‌شود، به بیش از ۵۰۰ نفر تزریق می‌شود.

طبرسی افزود: از بین ۵۶ نفر داوطلب، این واکسن به سه نفر در روز نخست و به ۴ نفر در مرحله دوم تزریق شد. سلامت ۳ نفری که ۷ روز پیش واکسن ایرانی کرونا را دریافت کرده‌اند، به طور جدی کنترل می‌شود.

وی افزود: مرحله دوم از ۱۰ اسفند آغاز می‌شود و به مابقی گروه داوطلب برای دریافت واکسن کرونا تزریق صورت می‌گیرد. اگر ویروس در بدن انسان چرخش نداشته باشد و تکثیر نشود، ویروس کرونا دیگر جهشی نخواهد داشت.

بنا بر این گزارش، پلتفرم تولید واکسن«کُوو ایران برکت» که در مرحله آزمایش انسانی است بر اساس «ویروس کشته‌شده» است. با تولید این واکسن جمهوری اسلامی ایران در باشگاه تولیدکنندگان واکسن کرونا قرار گرفته است.
 

منبع: همشهری آنلاین

ارسال نظر