|
کدخبر: 144042

واکسن روسی کرونا مصونیت بالای ۹۰ درصد دارد

وزیر بهداشت روسیه از تزریق واکسن کرونای ساخت این کشور به افراد بالای ۶۰ سال در این کشور خبر داده و افزوده که واکسن یادشده در این اشخاص مصونیت ۹۰ درصدی ایجاد می‌کند.

وزارت بهداشت روسیه روز گذشته مجوز تزریق واکسن «اسپوتنیک وی» را به افراد بالای ۶۰ سال در این کشور صادر کرد. بنابراین افراد کهنسال زودتر از دیگر گروه‌های سنی در این کشور واکسن کرونا را دریافت می‌کنند.

در عین حال شهروندان روسیه خواستار واکسیناسیون کامل اتباع این کشور و سپس صادرات واکسن روسی به دیگر کشورهای جهان هستند. همین مسئله موجب شده تا صادرات ۳۰۰ هزار دوز واکسن «اسپوتنیک وی» به آرژانتین با اعتراض‌های گسترده مردم این کشور مواجه شود.

واکسن روسی کرونا بدون مشکل در مسکو در دسترس است، اما توزیع آن در دیگر نقاط به طور وسیع رخ نداده است. برخی کشورهای امریکای لاتین و نیز کشورهای همجوار با روسیه برای خرید واکسن کرونا تولیدی این کشور تمایل نشان داده‌اند.

واکسن اسپوتنیک وی قبلاً بر روی بیش از ۴۲ هزار داوطلب آزمایش شده بود و بررسی‌ها نشان داده است که تزریق واکسن مذکور بر روی این افراد مصونیت ۹۲ درصدی در برابر ویروس کرونا ایجاد می‌کند. واکسن روسی کرونا در تابستان وارد مرحله آزمایش‌های انسانی شد.

منبع: مهر

ارسال نظر