|
کدخبر: 142538

دومین واکسن کرونا هم مجوز تولید گرفت

سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) واکسن کرونای مُدرنا را برای استفاده اضطراری در ایالات متحده امریکا را مجاز کرده است.

جمعه شب به دنبال توصیه روز پنجشنبه سازمان غذا و داروی امریکا، کمیته مشاوره واکسن‌ها و محصولات بیولوژیکی مرتبط، در اعلامیه که در توییتر این مرکز منتشر شد اعلام کرد: "سازمان غذا و داروی امریکا مجوز استفاده اضطراری از واکسن کرونای شرکت مُدرنا را صادر کرده است و این واکسن می‌تواند برای استفاده در افراد ۱۸ سال به بالا در این کشور توزیع شود و کل داده‌های EUA شواهد روشنی را برای جلوگیری از کووید ۱۹ نشان می‌دهد."

همچنین شبکه بی‌بی سی نیز در گزارشی اعلام کرد: مُدرنا، دومین واکسن کرونا مورد تایید دولت امریکا است که راه را برای میلیون‌ها دوز توزیع واکسن کرونا در این کشور آزاد خواهد کرد.

سازمان غذا و داروی امریکا حدود یک هفته پس از تایید واکسن فایزر که اکنون در این کشور در حال توزیع است، مجوز استفاده اضطراری واکسن مُدرنا را نیز صادر کرده است.

ایالات متحده امریکا با خرید ۲۰۰ میلیون دوز واکسن مُدرنا توافق کرده که به نظر می‌رسد هم اکنون ۶ میلیون دوز از این واکسن آماده ارسال باشد.

واکسن مدرنا باید در دمای منفی ۲۰ درصد سانتیگراد حمل شود که دمای یک فریزر معمولی است این درحالی است که واکسن فایزر موقع حمل از کارخانه تا محل توزیع باید در دمای منفی ۷۵ درجه سانتیگراد نگهداری شود که حمل‌ونقل آن را مشکل تر می‌کند.

مدرنا هم مانند فایزر نیازمند تزریق دو دوز است. فاصله دو تزریق برای واکسن مدرنا ۲۸ روز است. ذامریکا، هم اکنون بیشترین آمار مرگ و میر کووید ۱۹ در جهان را دارد.

منبع: ايسنا

ارسال نظر