کدخبر: 139824

این داروهای کرونا تحت پوشش بیمه هستند

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، اسامی داروهای تحت پوشش این سازمان برای درمان کرونا را عنوان و علت تحت پوشش قرارگرفتن این داروها از سوی این سازمان را تشریح کرد.

مهدی رضایی درباره پوشش داروهای کرونا توسط بیمه سلامت، اظهارکرد: مبنای عملکرد سازمان بیمه سلامت برای پوشش داروها و خدمات بیمه‌شدگان مبتلا به کرونا دستورالعمل‌های تدوین شده توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است.

وی افزود: این دستورالعمل از ابتدای شیوع این بیماری، به‌روزرسانی و برای اجرا ابلاغ شده است.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت تصریح کرد: بر همین اساس و به موجب ابلاغیه معاون درمان وزارت بهداشت در خصوص نسخه هشتم راهنمای تشخیص و درمان کووید -۱۹، داروهای "هیدروکسی کلروکین سولفات" و "کلروکین فسفات" در بخش سرپایی و داروی "اینترفرون بتا" در بخش بستری، برای بیمه‌شدگان مبتلا به کرونا تحت پوشش قرار دارند.

وی اظهارکرد: این داروها پیش از این نیز در فهرست تعهدات سازمان قرار داشته‌اند که به موجب این ابلاغیه، برای درمان کووید ۱۹ نیز پذیرش و پرداخت می‌شود.

رضایی تاکید کرد: همچنین از تاریخ ۲۵ آبان امسال، به موجب ابلاغیه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مصوبه هفتاد و نهمین جلسه شورای‌عالی بیمه سلامت کشور، داروهای "فاویپیرواویر" و "رمدسیویر"، برای درمان کووید ۱۹ مبتنی بر پروتکل‌های وزارت بهداشت، از تاریخ مذکور تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت افزود: سایر داروهای مورد استفاده اعم از داروهای مسکن، ضد سرفه، ضد تهوع، داروهای ضدانعقاد و آنتی‌بیوتیک بر اساس فهرست تعهدات بیمه پایه و طبق مفاد راهنمای تجویز ابلاغی، برای درمان این بیماران، پرداخت می‌شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر