|
کدخبر: 133807

ادعای جدید درباره توزیع واکسن کرونا

مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی در امریکا گفت: این احتمال وجود دارد که دوزهایی از واکسن کروناویروس تا پایان ماه نوامبر (ماه جاری میلادی) در دسترس قرار گیرد.

جامعه ادعای جدید درباره توزیع واکسن کرونا

دکتر آنتونی فائوچی روز گذشته (دوشنبه) در اظهاراتی گفت: درصورتیکه واکسن کرونا ویروس مجوز استفاده در شرایط اضطراری را دریافت کند این احتمال وجود دارد که مردم تا پایان امسال دوزهایی از این واکسن را دریافت کنند.

شرکت داروسازی فایزر (Pfizer) اعلام کرده است که بر اساس اطلاعات اولیه، واکسن کرونا ویروس تولیدی این شرکت بیش از ۹۰ درصد با تاثیرگذاری مثبت همراه بوده است.

مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی در امریکا تاکید کرد: اطمینان دارم شرکت فایزر طی روزهای آتی درخواست مجوز استفاده اضطراری برای واکسن تولیدی خود را ارائه می‌دهد. این بدان معناست که اگر این روند به آرامی پیش برود ممکن است دوزهایی از واکسن را داشته باشیم که مردم بتوانند تا پایان ماه نوامبر یا ماه دسامبر آن را دریافت کنند.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، وی افزود: لازم است تمامی بررسی‌های ایمنی و نظارتی در مورد این واکسن انجام شود اما احتمالا پیش از پایان امسال میلادی افراد واکسن کروناویروس را دریافت خواهند کرد.

 

منبع: ايسنا

ارسال نظر