|
کدخبر: 123217

آخرین اظهارنظر وزیر آموزش و پرورش درباره فعالیت مدارس

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مدارس باید تحت هر شرایطی فعال باشند، گفت: وقتی اساس کار را بر آموزش حضوری قرار می‌دهیم پس باید معلمان در مدارس حضور پیدا کنند و ضمن تدریس به صورت مجازی، به دانش‌آموزان حاضر در مدرسه نیز آموزش دهند.

جامعه آخرین اظهارنظر وزیر آموزش و پرورش درباره فعالیت مدارس

محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در اولین گفت‌وگوی زنده با مدیران مدارس سراسر کشور که در دفتر وزیر و به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، ضمن تشکر و قدردانی از تلاش مدیران در برگزاری امتحانات پایان سال تحصیلی گذشته و آماده کردن مدارس در آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: جلسه امروز در نوع خود جلسه‌ای بی نظیر است؛ به هیچ طریقی نمی‌توانستیم تعداد 100 هزار نفر از مدیران مدارس را یکجا و در جلسه حضوری کنار یکدیگر جمع کنیم. ولی فضای مجازی این مجال را به ما داد تا با هم جمع شده و با تبادل دیدگاه‌ها و تجربیات به یک دیدگاه یکسان و هماهنگ برسیم تا نتیجه آن بهبود عملکرد و ارتقای پیشبرد کارها باشد.

وی ادامه داد: از آنجایی که اکثر مأموریت‌های وزارت آموزش و پرورش نظیر تشکیل کلاس، فرایند یاددهی و یادگیری دانش آموزان، ارتباط با خانه، خانواده و معلمان و ... در درون مدرسه اتفاق می‌افتاد و امسال با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا مجبوریم بخشی از فعالیت‌ها را به صورت حضوری و بخشی دیگر را به صورت غیرحضوری به سرانجام برسانیم می‌توانیم بگوییم که در مقایسه با سال‌های قبل در سالی متفاوت هستیم.

حاجی‌میرزایی اضافه کرد: در سال تحصیلی جدید باید پیوند خانواده با مدرسه و ارتباط مدرسه با خارج از مدرسه بسیار پررنگ‌تر از سال‌های قبل باشد. به دلیل شیوع بیماری کرونا جامعه پیرامون ما جامعه‌ای نگران، ملتهب و حساس است و مدیران باید تلاش کنند تا با اطمینان بخشی به خانواده‌ها از حساسیت و نگرانی خانواده و دانش‌آموزان بکاهند.

وی با اشاره به اینکه در شرایطی قرار داریم که نمی‌توانیم تشخیص دهیم در هفته آینده چه اتفاقاتی را در مورد وضعیت بیماری در کشور پیش رو خواهیم داشت، تصریح کرد: بروز یکباره هر وضعیت بحرانی و متفاوت می‌تواند نگران کننده، اضطراب آور و ترسناک باشد . اوضاعی که تا به حال تجربه نکرده‌ایم و شناخت کامل را در مورد آن نداشته‌ایم می‌تواند برای ما  سردرگمی بیاورد و این ویژگی سال تحصیلی جدید است. اما در کنار این جنبه‌های سخت، فرصتی برای ورود به مسائل نو در اختیار ما قرار داده شده است که می‌توانیم در عوض نگرانی، توانمندی‌های خود را بالا ببریم و ظرفیت‌های خود را افزایش دهیم.

وزیر آموزش و پرورش هدف برگزاری این نشست را تشریح و تبیین سیاست‌های آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید دانست و گفت: جامعه در پایین‌ترین سطح نظام تعلیم و تربیت با معلمان و مدیران مدارس به صورت دائمی در تماس است. اگر مدیران، معلمان و کادر مدارس در جریان سیاست‌های وزارتخانه باشند می‌توانند با خانواده‌ها صحبت کرده و ضمن تبادل نظرات از نگرانی خانواده تا حد زیادی بکاهند.

هیچ دانش آموزی نباید از آموزش دور بماند

حاجی میرزایی با اشاره  به اینکه سیاست شروع سال تحصیلی سیاستی است که جنبه‌های ثابت، قطعی-حتمی و اختیاری دارد، گفت: اولین و برجسته‌ترین اصل در سال تحصیلی جدید این است که هیچ دانش‌آموزی نباید از آموزش به دور باشد و مسؤولیت محروم نماندن دانش آموزان ثبت نام شده بر عهده مدیر مدرسه است. این سیاست دلایل آموزشی، سیاسی، فردی و اجتماعی دارد و یک آزمون بزرگ برای جامعه فرهنگیان کشور است که باید مدیران دقت و نظارت کافی را بکار گیرند تا از آن با موفقیت و سربلندی کامل خارج شویم.

وی افزود: برای دانش آموزان دور بودن از تحصیل ممکن است باعث گریز از تحصیل یا در بهترین حالت افت تحصیلی شود . از طرفی وقتی دانش‌آموزان از مدرسه دور می‌شوند تحرک آنها کمتر شده و این مسأله در پیوند اجتماعی، عاطفی و روانی دانش آموز تاثیرگذار است و مدیران باید در همه حال بر آموزش دانش آموزان نظارت داشته باشند تا سرمایه اجتماعی آموزش و پرورش را ارتقا دهند.

اولویت آموزش در مدارس کشور آموزش حضوری است

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: ما اولویت را آموزش حضوری دانش‌آموزان در نظر گرفته‌ایم و مدارس هم باید اولویت را به آموزش حضوری دانش‌آموزان بدهند. خانواده‌ها بدانند قطعا ما هم نگران سلامتی دانش آموزان هستیم ولی می‌دانیم که هیچ آموزشی تأثیرگذارتر از آموزش حضوری نیست. امکان حضور در مدرسه و رویارویی چهره به چهره معلم و دانش آموز باعث درک متقابل معلم از دانش آموز و بالعکس می‌شود و این درک متقابل و فهم یکدیگر تنها در سایه‌ آموزش حضوری امکان پذیر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه مدرسه تنها کانون آموزش نیست، گفت: مدرسه کارکردهای متفاوتی دارد که یکی از آنها آموزش است، دانش‌آموزان در مدرسه برخوردهای اجتماعی را یاد می‌گیرند و تاثیر کارکردهای تربیتی و اجتماعی مدارس از کارکرد آموزشی بالاتر و ماندگارتر می‌باشد. اگر به گذشته برگردیم تاثیرات تربیتی مدرسه عمیق‌تر از آموزشی است . دور بودن از مدرسه در سلامت جسمی، روحی و اجتماعی دانش آموزان  تاثیر دارد.

حاجی‌میرزایی، دلیل دیگر پافشاری بر آموزش حضوری را دشواری‌های تنوع آموزش غیرحضوری دانست و بیان کرد: با فاصله گرفتن از آموزش حضوری با روش‌های متنوعی از آموزش روبه‌رو خواهیم شد که هر یک از این روش‌ها دشواری‌های خاص خود را دارد. برای مثال امکان دسترسی به ابزار هوشمند یا شبکه اینترنت برای همه یکسان نیست. فرصت زمانی دانش‌آموزان در حضور در فضای مجازی متفاوت است، خانواده شرایط متفاوتی برای حضور فرزندانشان دارند و ... بنابراین باید تا جایی که می‌توانیم آموزش هماهنگ و حضوری داشته باشیم مخصوصا در مقطع ابتدایی لزوم حضور دانش آموزان در مدارس و ارتباط با معلم به صورت مستقیم بیشتر مشهود است.

وی گفت: سال تحصیلی جدید با سال قبل متفاوت است. در سال قبل بیش از دو سوم سال و مطالب آموزشی را به صورت حضوری پیش برده بودیم اما امسال این شرایط را نداریم. بنابراین باید از ابتدا بر روی حضور دانش آموزان مخصوصا در دوران ابتدایی تاکید کنیم .

مدارس باید تحت هر شرایطی فعال باشند

حاجی میرزایی با تأکید بر اینکه فعال بودن مدارس تحت هر شرایطی، سیاست سوم این وزارتخانه است، گفت: تنها در صورتی که مجموعه نهادهای فعال جامعه بسته شدند باید مدارس بسته شود. هدف از اتخاذ این سیاست این است که حلقه اتصال و پیوند ما با خانواده، دانش آموزان و  معلمان برقرار باشد.

وی ادامه داد: مدرسه باید زنده و فعال باشد تا انجام کارها و برقراری ارتباطات راحت‌تر شود. حتی اگر تنها یک دانش آموز هم به مدرسه بیاد یا همه دانش آموزان بخواهند به صورت غیرحضوری درس بخوانند باز هم باید مدارس کشور فعال باشند.

اطلس آموزشی برای هر مدرسه تدوین شود

وزیر آموزش و پرورش، سیاست چهارم را لزوم تدوین اطلس آموزشی در هر مدرسه خواند و تصریح کرد: باید هر مدیر مدرسه بداند تمام دانش آموزان با چه شرایطی درس می‌خواند و از نظر تحصیلی در چه جایگاهی قرار دارند. ارتباط دانش آموزان را با معلمان برقرار کنند و از درستی انجام کار اطمینان حاصل کنند.

مدیران بر لزوم حفظ ارتباط با خانواده دقت کنند

حاجی میرزایی با  تأکید بر لزوم ارتباط با خانواده‌ها افزود: ارتباط مستمر و مفید با خانواده پنجمین سیاست این وزارتخانه در سال تحصیلی جدید است و انتظار داریم مدیران بر لزوم ارتباط با خانواده دقت داشته باشند. انجمن‌های اولیا و مربیان مدارس فعال‌تر از قبل عمل کنند و مدیران و معلمان تلاش کنند تا با خانواده بهتر ارتباط بگیرند.

وی ادامه داد: نظام آموزش کشور با یک جامعه بزرگ روبه‌رو است که عملکرد آن را داوری می‌کند؛ بنابراین باید طوری عمل کنیم که در ذهن و قلب افراد جامعه تاثیرگذار باشد و خانواده‌ها اطمینان حاصل کنند که ما از هیچ تلاشی برای استمرار آموزش در این شرایط کوتاهی نخواهیم کرد.

رعایت پروتکل های بهداشتی مطابق با بخشنامه وزارت بهداشت در مدارس الزامی است

وزیر آموزش و پرورش، مراقبت حداکثر از رعایت دستورالعمل بهداشتی را در مدارس الزامی دانست و گفت: باید با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و واحدهای استانی و شهرستانی آن وزارتخانه، آموزش‌های لازم را به دانش آموزان و خانواده‌ها در رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی بدهیم. همچنین در معاونت تربیت بدنی و سلامت هم دستورالعمل‌ها و بروشورهایی تهیه شده که در شبکه شاد بارگذاری شده است و مدیران می‌توانند از آنها استفاده کنند.

وی افزود: امسال 130 میلیارد تومان اعتبار برای تجهیزات بهداشتی بین مدارس توزیع کردیم که 170 میلیارد تومان هم در روزهای آینده به حساب مدارس واریز خواهد شد یعنی درحدود 300 میلیارد تومان اعتبار سرانه مدارس در رابطه با خرید تجهیزات بهداشتی می‌باشد. همچنین در هفته اول بازگشایی مدارس، تعداد 15 هزار مدرسه توسط ناظرین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور بازدید شده است؛ گزارش ارسالی از بازدید ناظران به وزارتخانه حاکی از آن است که 80 درصد از موارد بهداشتی ذکر شده در پروتکل وزارت بهداشت در مدارس رعایت می‌شود.

طبق توصیه وزارت بهداشت، وضعیت همه شهرها را یکسان و قرمز دیدیم

وزیر آموزش و پرورش گفت: با مشورت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تمام شهرها را در وضعیت یکسان و در یک شرایط تصور کردیم. وضعیت تمام شهرها را قرمز اعلام کردیم تا بتوانیم راحت‌تر و با مدیریت بیشتر کارها را پیش ببریم ما اعلام کردیم که همه جا را قرمز می‌گیریم تا راحت‌تر بتوانیم کارها را پیش ببریم.

وی ادامه داد: از طرفی شرایط سفید بسیار نگران کننده‌تر از قرمز است بنابراین اگر در منطقه‌ای شیوع گسترده داشته باشیم وزارت بهداشت تعطیل اعلام می‌کند وگرنه در دستورالعمل وزارت بهداشت گفته شده مطالعاتی نداریم که حضور در مدرسه باعت شیوع بیماری می‌شود ولی در مطالعات تاثیر منفی اثبات شده است، بنابراین با رعایت پروتکل تاکید بر آموزش حضوری است. ما سعی کردیم یک پروتکل را برای تمام کشور اعمال کنیم تا برای یادگیری و اجرا بهتر باشد.

به نگرانی خانواده‌ها اهمیت می‌دهیم

حاجی‌میرزایی با اشاره به اینکه اهمیت به نگرانی خانواده‌ها و ایجاد آرامش در آنها از دیگر سیاست‌های این وزارتخانه است، اظهار کرد: مدیران به نگرانی خانواده اهمیت بدهند هیچ دانش آموزی نباید به اجبار در مدرسه حضور داشته باشد. وظیفه ما تنها آموزش است ولی حضور یا عدم حضور دانش آموزان در مدارس برعهده خانواده می‌باشد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: مدیران دقت کنند که تصمیم خود را به خانواده‌ها تحمیل نکنیم و اجازه دهیم ارتباط با خانواده به گونه‌ای برقرار شود تا بتوانیم با آرامش آنها را به آموزش حضوری دعوت کنیم. خانواده‌ها باید حس کنند که مدرسه مسئول آموزش فرزندانشان است ولی تصمیم گیری نهایی در مورد آموزش برعهده آنان می باشد.

معلمان در مدارس حضور داشته باشند

حاجی میرزایی با تاکید بر حضور معلمان در مدارس تصریح کرد: وقتی اساس کار را بر آموزش حضوری قرار می‌دهیم. پس باید معلمان در مدارس حضور پیدا کنند و ضمن تدریس به صورت مجازی به دانش آموزان حاضر در مدرسه نیز آموزش دهند.

محتوای درسی تمام پایه‌ها را در شبکه شاد بارگذاری کردیم

وزیر آموزش و پرورش استفاده از شبکه شاد را سیاست بعدی دانست و گفت: محتوای آموزشی تمام پایه‌ها و همه درس‌ها را تولید و در شبکه آموزش دانش آموز(شاد) بارگذاری کردیم. معلمان می‌توانند برای ارتقا فرایند یاددهی -یادگیری از محتویات بارگذاری شده استفاده کنند.

مستندسازی تجربیات معلمان در سال تحصیلی جدید حائز اهمیت است

حاجی میرزایی گفت: سیاست بعدی این وزارتخانه مستندسازی تجربیات سال تحصیلی جدید است. تجربه امسال برای آینده سرزمین ما بسیار مهم است و من اطمینان دارم معلمان برای ارتقا کیفیت آموزش از روش‌های مختلف استفاده خواهند کرد. و از مدیران می‌خواهم معلمان توانمند و خلاق را به ما معرفی کنند.

وی تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید ما آموزش ترکیبی را تجربه خواهیم کرد. یعنی بخشی از آموزش حضوری و بخشی از آن غیرحضوری خواهد بود، بنابراین لازم است با حفظ اصول به بهترین و با کیفیت‌ترین آموزش برسیم. در این مورد  به شورای مدارس اختیار دادیم تا با تصمیم‌گیری در شرایط بومی به ما کمک  کنند و روش‌های خلاق و متنوع معلمان را برای ما ارسال کنند تا ضمن مستندسازی بتوانیم از آنها استفاده کنیم.

هزینه استفاده از اینترنت شبکه شاد رایگان است

وزیر آموزش و پرورش گفت: خوشبختانه با تصمیم رئیس جمهور دسترسی به اینترنت در بهره‌برداری از شبکه شاد برای همه رایگان شده است. شاد نرم افزاری است که بیش از 12 میلیون نفر عضو دارد و بیش از 16 میلیون نفر این اپلیشکن را نصب کردند و ظرفیت و قابلیت  این شبکه در حال افزایش است تا در زیست بوم جدید بتوانیم بهتر از قبل کیفیت آموزش را مدیریت کرده و ارتقا  دهیم.

وی در پایان سخنانش با اشاره به اینکه تمام مدارس به اینترنت متصل شده‌اند، گفت: امیدوارم همه دست به دست دهیم تا بتوانیم سالی با کیفیت و عملکرد بهتر را به همکاران فرهنگی، دانش آموزان و خانواده‌ها در سراسر کشور ارائه کنیم.

منبع: فارس
 • بهناز ارسالی در

  سلام اصلا هیچ دانش اموزی نباید برمدرسه فقط ازطریق واتساپ یاتلگرام یابرنامه شاد درس اموزش ببینند
  شماهاجون بچه های مارومیخواین بگیرید مانمیخوایم بچه هامون برندمدرسه چرا اجبارمیکنند مگه خودتون بچه یانوه یا‌.....ندارید به فکر سلامتی بچه هاباشید

  • ناشناس ارسالی در

   جونمون مهم تر از درس خوندنمون

 • اوا ارسالی در

  اقای وزیر اموزش پرورش ایا شما میدونید وتردموج سوم شدیم؟؟؟؟
  روزی ۱۸۰ نفر میمیرن؟؟؟
  دانش اموزا جونشون و از سر راه نیوردن ی کم فکر کنید خواهشا بعد تصمیم بگیرید همه میگن موج سوم تو میگی اموزش حضوری😂👐

 • فرهنگی ارسالی در

  متاسفم که درون مغز مسئولین کشورم چیزی به نام اندیشه ،وجود ندارد. چرا نمیفهمید ،ایران غرق بحران و تحریم هست .چرا مشکلات و درد مردم را با بی فکری تان بیشتر از این که هست می کنید؟ کلاسهای درس مثل سایر ادارات وبانکها نایلون کشی ندارد ،دانش آموزان رعایت نمی کنند، تمام پروتکلها فقط حرف و شعاره . فقط خدا خودش ما را از دست شما وزیران و روسای سهل انگار وبی فکر نجات بدهد .

 • علیرضا ارسالی در

  عجب وزیر فهیم و دانا و آینده نگری داریم بفکر جان دانش اموزان و معلمانش است و اصلا پول‌های میلیاردی غیر انتفاعی دخالتی ندارند

 • ناشناس ارسالی در

  امار کشته ها نشون میده که وزیر با بازگشایی مدارس کار خودشو کرد.

  • ناشناس ارسالی در

   نه عزیزم این آمار مربوط به مسافرت ها وشرکت درمراسمات هست مال مدرسه هفته بعد خودش رو نشون می ده که به این مورد موج نمی گن،می گن سونامی کرونا !

 • مریم ارسالی در

  تا حالا اینقد دروغ یه جا ندیده بودم .شاد رایگان نیست هیچی نشده ۲۰ گیگ‌اینترنتی که دادین تموم شده .کدوم بسته های بهداشتی یه مایع دادن به مدارس که اصلا معلوم نیست پاک میکنه یا نه .هیچ وقت جون مردم و بچه هاشون برا این مسئولین مهم نبوده .من معلمی که روزی ۴ بار تاکسی عوض میکنم تا به کلاس خالی برسم در صورت ابتلا واقعا چه کسی پاسخگو خواهد بود

 • مریم. ارسالی در

  شب و روزمون شده پای موبایل بودن ما هم کار و زندگی داریم جناب وزیر .واقعا به نظرتون غیر منطقی نیست معلمی که با حقوق چندر غازتون مجبوره صد جای دیگه کار کنه که نون خانواده رو دربیاره .صب حضوری کار کنه بعد کار حضوری هم مجازی .این و فقط کسی میتونه بگه که هیچ سابقه ای از تدریس نداره .و کارمندان اینجوری اذیت کنه .معلم های حق التدریس هم بماند که حتی پول تهیه گوشی رو هم ندارن .مدارس هم نه اینترنت دارن نه آنتن برا اینترنت .

  • داریوش ارسالی در

   خودتون انتخاب کنید یا حضوری یا مجازی حضوری و مجازی رو ما ندیدیم
   این وزیر اول گفت حضوری بعد که جایگاه خودش رو در خطر دید دق و دلیش رو معلمان خالی کرد و گفت حضوری و مجازی همه‌ی مسؤولان ما به خاطر حفظ جایگاه خود حاضرند به بقیه ظلم کنند

 • علی اکبر _دارینی ارسالی در

  حداقل وزیر که دم از حضور معلمین میزنه لااقل یک فداکاری می کرد جلسه خودش رو حضوری برگزار می کرد واز پشت مانیتور دستور صادرنمی کرد تا بگیم وقتی مسئولین ما جان برکفند ماهم فداکاری کنیم

 • علی اتش بار ارسالی در

  باعرض سلام خدمت وزیرمحترم اموزش وپرورش .ایا با این وضعیت کرونای فرزندان ونوه های خودرا به مدرسه های عمومی میفرستی.درضمن با این شرایط کرونای ماسک ودستکش وپد ضدعفونی رایگان برای دانش اموزان بگیر وتضمین کن که فرزتدان دلبتدنمان کرونا نگیرند تا بفرستیم .مدرسه وایا.وضعیت مدارس شهرستانها را دیده اید که حتی اب شرب ندارند وبدترین سرویس های بهداشتی دارند .ایا سرویس وایاب ذهاب دانش اموزان شهرستانها را دیده ای.خلاصه در این شرایط.کرونای .فرزندانم ونوهام را نمیفرستم تا.شاهد پرپرشدنشان نباشم .

 • ناشناس ارسالی در

  خدا یه عقلی به تو بده یه پولی به من

 • ناشناس ارسالی در

  من از همه مسئولین ودست اندرکاران تشکر میکنم واقعا جای تشکر داره من هیچ جای دنیا را مثل ایران ندیدم واقعا عالی دست مریزاد روز قیامت همتون را می بینم خدانگهدار تا قیام قیامت

 • ناشناس ارسالی در

  با عرض سلام اقای وزیر محترم.گوشی ما برنامه شاد رو به روز رسانی نمی کنه میگن باید یک گوشی بخرید گوشیتون قدیمی . حداقل یک گوشی بخرید 3میلیون هست الان ما این پول و از کجا باید بیاریم .نداریم

 • شیما ارسالی در

  وقتی هیچ بودجه ایی حتی برای ضدعفونی کردن مدرسه ، بهشون نمیدی ، چه انتظاری داری که بچه های بی دفاع برند ؟ مدیر طی جلسه ای که با اولیا داشت تقاضای کمک به مدرسه رو کرد

 • همکار ارسالی در

  سلام . با عرایض شما عزت وحرمت معلم پایمال شد! معلمی که در موقعیت غافلگیر کننده سال گذشته تمام هم وغمش را گذاشت تا دانش آموزش مغموم نشود!
  امسال با بی مهری تمام میفرمایید : هرزمانی کارمندان دیگر ..کارمند بانک و غیره تعطیل شدند معلم هم تعطیل شود!! عجب مقایسه هوشمندانه ای ! واقعا این تفکرات منطقی زاییده هوش خود شماست؟؟!!
  حرف برای گفتن هست ! اما چون گوش شنوا وعقل سلیم نیست پس صبر باید کرد!✊✊

 • فرهنگی ارسالی در

  واقعا متاسفم که شخصی بعنوان وزیر آموزش وپرورش انتخاب شده که حتی ادبیات گفتاری را هم رعایت نمیکنه بفکر همه هست الی فرهنگیان خودش جلسات ویدئو کنفرانسی برگزار میکنه ولی معلم باید حضور مستمر در مدرسه داشته باشه خدا را شکر قیامتی هست وبازخولستی در کنارش

 • ناشناس ارسالی در

  بی ریخت چی داری واس خودت میگی؟!
  مدارس رو باز کردی تا دانش اموزان کرونا گرفتن!
  تو به جوون و نوجوون های ملت اتیش گذاشتی.
  خدا ازت نگذره.که دانش اموزان بیچاره رو بد بخت کردی!
  کچل مدارس رو ببند.

 • ناشناس ارسالی در

  این بشر چرا انقدر حرف میزنه ..🤫اندکی سکوت

 • ناشناس ارسالی در

  آقای وزیر فرمودن تنهادر صورتی که مجموعه نهادهای فعال جامعه تعطیل بشن بایدمدارس بسته بشه!!!!جناب وزیر این حرفهایی که میزنید رو ازکجاتون درمیارید؟؟؟؟ازکی تاحالا وقتی بیمارهای خطرناک و واگیردار شیوع پیدا میکنن اول درکشورها شسس که افراد سن بالا در اونها مَمُغشسشغول به کارهستند رو تعطیل میکنن بعد بچه های کم سن و سال مردم رو؟؟؟؟اصلا کجای دنیا در زمان اپیدمی اول نهادهای دیگه تعطیل میشن بعدمدارس؟؟؟؟والا ما تاجایی که دیدیم و شنیدیم و فهمیدیم مدارس جزو خطرناک ترین امکان محسوب میشن برای شیوع بیماری‌های واگیردار و هربچه ای ودانش آموزی که به بیماری و ویروسی مبتلا میشه وقتی درمدرسه حضورپیداکنه همین با شروع هر اپیدمی اول مدارس رو توی همه جای دنیا تعطیل میکنن و بعد از پایان هراپیدمی آخرین جایی که بازگشایی میکنن مدارس هستن
  شما کجا به دنیا اومدی و بزرگ شودی جناب وزیر؟؟؟؟ واقعامطمئنید حالت خوبه سرتون به جایی نخورده؟؟؟؟؟اصلا اگه با رعایت پروتکلهای بهداشتی میشه از ابتلا به ویروس کروناجلوگیری کرد چرا شماخودتون و یا سایر اعضای دولت وجناب ریئس جمهور و وزیر وزرای محترم دولت اصلا جلسه حضوری برگزارنمیکنید خوده شخص شخیص شما چرا با مدیران جلسه حضوری برگزارنکردید؟؟؟؟؟ازچی می‌ترسید؟؟؟؟مگه نمیگیدبا رعایت پروتکل ها و حفظ فاصله گذاری میشه از شیوع و ابتلا به کرونا جلوگیری کرد پس چرا خودتون پیش قدم نمیشید برای رفتن به امکان شلوغ و پرجمعیت ویا به مدارس حضوری سرنمیزنید نکنه خدای نکرده از ترس کرونا جلساتتون رو غیرحضوری برگزارمیکنید؟؟؟؟؟ بعدشم همه جای دنیا وقتی مشکلی پیش میاد اولین جا مدارس رو تعطیل میکنن وآخرین جا مدارس رو بازگشایی میکنن توی ایران برعکسِ اول مدارس رو باز میکنن وآخرین جا هم مدارس رو میبندن بعدشم فرمودیدبا فاصله گرفتن از آموزش حضوری با دشواری های زیادی روبه رو هستید وخودتون میدونید مردم چه شرایط بدی دارند وخیلی ها به ابزارهوشمند و شبکه های اینترنت دسترسی ندارند وبعدم میگید مدارس باید زنده وفعال باشن تا انجام کارها وبرقراری ارتباطات راحت‌تر بشه چون آموزش غیرحضوری هزینه زیادی رودستتون میذاره برای همین حاضرید بچه های مردم بمیرن ولی هزینه رو دستتون نذارن بعدشم گفتید 170 میلیارد تومن و130 میلیارد تومنه دیگه به مدارس بودجه دادید برای خرید تجهیزات پزشکی خجالت نمی‌کشید 300 میلیارد تومن برای چندین هزار مدرسه واقعا جوابگو هست؟؟؟؟ اصلا چقدربه هرمدرسه تعلق میگیره ازاین چندرغاز پولی که دارید میگید؟؟؟ تازه اگه ازاین پول دزدی نشه و اختلاس نشه و توی جیب خودتون و دوروریاتون نره و کل این پول رو مدارس سراسرکشور بدید چی دست مدیران مدارس رو میگیره فکرکنم به هرمدرسه یه میلیون تعلق بگیره

 • همکار ارسالی در

  به خدا همکاران مواظب باشید خیلی سخته سردردهای که داره ادم را کور میکنه من که انشاءالله شکستش میدهم

 • ناشناس ارسالی در

  آقای وزیر آموزش پرورش چرا دست از سر بچه های ما بر نمیدارید چرا ولمان نمیکنید بزارید زندگیمان بکنیم چرا جان بچه های مابرای شما مهم نیست چون شما وبچه هایتان تو ناز ونعمت بزرگ شدید ولی بچه های ما با سختی وبی پولی ومشکلات بزر گشان کردیم شما هر روز با لباسهای جدید میرید بیرون ولی بچه های ما سال تا سال لباس گیرشون نمیاد خواهش میکنیم التماستان میکنیم‌مدرسه ها را تعطیل کنید

 • فرهنگی ارسالی در

  عجب وزیر فهیمی داریم .اینقدر فدار کار است که با مدیران خود ازطریق ویدئو کنفرانس ارتباط برقرار می‌کند آفرین به این شجاعت .واقعا الگو هستی .خوبه که حداقل برای جون خودت ارزش قائلی.قهرمان

 • Jk ارسالی در

  جناب وزیر فرهنگیان رو با برده ها یکی میدونن
  آخه فرهنگیان نه بچه دارن و نه رندگی نیست که دولت براشون بریز و بپاش کرده و در رفاه کامل هستن باید غلام حلقه به گوش وزیر باشن و شبانه روز تدریس کنن

 • محمود کریم نژاد ترابی ارسالی در

  اقای وزیر کدوم پروتوکل رو رعایت کردید کدام دانش اموز اینده ای داره که این همه مشکلات تحمل کنه بره مدرسه کلا درس تو این کشور الکیه

 • دانش آموز ارسالی در

  سلام حاجی میرزایی اندازه یک بچه نمی فهمه لعنت به پدرت حاجی میرزایی نهفم مدارس را باز نکن.

 • حق ارسالی در

  کارمندان ادارات که ارباب رجوع را راه نمیدهند و کارمندان بانک هم که نایلون کشیدند بعد شما کارمندان ادارات و بانک را با معلم مقایسه می کنید حقوق آنها و حتی تازه استخدامشان هم از یک معلم بیشتر است

 • رضا ارسالی در

  هیچ معلمی در مدرسه نیست جناب وزیر،

 • ناشناس ارسالی در

  واقعا من تعجب میکنم هنوزم اصرار بر حضوری بودن کلاسادارن کرونا شوخی بردارنیست اگه فرزندی مبتلا به کرونا بشه می دونین چقدر عذاب آوره به خصوص که اکثرا تنها فرزند خانواده هستن میدونین چقدر هزینه بردوش خانواده تحمیل میشه وضع سرویس مدارس رو دیدین !!وزیر محترم از دوروبرتون خبر دارین ؟؟؟؟

 • ناشناس ارسالی در

  ما معلمان هر روز کاری مدرسه می رویم در هر کلاس دو سه تا دانش آموز حضور دارند. اگه درس بدهیم بقیه دانش آموزان را چکار کنیم سیستم شاد کار نمیکند. از 12تا کلاس من فقط دو کلاس نصب شده. بخاطر جمعیت زیاد کلاس ما را به یه قسمت تقسیم کردند. بجای این کار یک سیستم قدرتمند مانند تلگرام را بکار می گرفتند بهتر بود

 • ناشناس ارسالی در

  خر چقدر زیاد هست

 • سحرجانا ارسالی در

  من واقعا دلم برا معلمامون می سوزه. بنده یک شاگرد سمپادی کلاس دهمی تبریز هستم و متاسفانه یکی از معلمامون کرونا گرفته. با این حال در منزل تدریس قریب به ۳۰۰دانش آموز رو انجام میده. آدم سالم خسته هم میشه دو بار به شاگرد درس بده. معلمان بیچاره با این حقوق چندرغازی که بهشون میدید، چکار کنن؟ این چه ادبیات یه داری آقای وزیر؟شان معلمان عزیز مارو با کارمند بانک یه جا میذاری؟ این چه طرز فکر مضحکی است که داری؟ به خدا معلمامون جون می گذارن! به عین شاهدیم! انصاف داشته باشید یکم! البته عجیبم نیست. وقتی وزیر تو پول غرق باشه و هم سن جد بنده، این چیزا رو درک نمیکنه!

 • ناشناس ارسالی در

  من جناب وزیر محترم اموزش وپرورش
  جون بچه مو از سر راه پیدا نکردم که بفرستمش مدرسه لب تیغ .
  حالا جنابعالی هی بفرمایید حضوری
  فکر میکنم‌بیشتر والدین هم مثل من وبا من هم عقیده باشند.
  بهر حال برایتان از خداوند کمی انسانیت وکمی هم حس ترحم نسبت به این فرزندان ایران زمین خواستارم.
  امیدوارم روزی بیاید که لااقل صدای نهیب وجدانتان را شنوا باشید.

 • ناشناس ارسالی در

  روزی خواهد امد که جواب این اهمال کاریهایتان را خواهید داد
  وان روز دیر نیست.

 • سعید خلیلی ارسالی در

  جناب وزیر شهرستان ما از نظر کرونا قرمز می باشد واز همکارا ودانش آموزان بیمار کرونایی داریم چه اصراریه حضور در مدرسه با این وضعیت جان دانش آموزان ومعلمان برای شما وبالا نشینان ارزنی ارزش ندارد ولی از اولیا درخواست دارم از حضور فرزندانشان جلوگیری کنند به خدا خطرناکه

 • ناشناس ارسالی در

  آقای وزیر چرا خودت با ویدئوکنفراس در تماسی به ما مگی حضوری در مدرسه باشید.اگه خطری نیس خودت درجمع مدیران بیا

 • ایرانی ارسالی در

  آب که سربالا رود قورباغه الوالعطامیخواند. مرد مومن معلم مگه بنده زرخرید پدرته که عین ارباب و رعیت حرف میزنی؟

 • فاطیما ارسالی در

  من خواهرم بچه هاشو فرستاد تو ایلام و چون مدیر احمقی تو‌مدرسه ها بود اجبار کرده بود الان خواهرم کرونا گرفته اگه خدایی نکرده چیزی شه میخواین چی جواب بپین ریدم تو درس ومدرسه شما درس خوندین این تصمیم ها رو گرفتیم کافی فقط شعار بدین مدرسه باید باز باشه من که بچم نفرستادم نمیغرستم

 • ناشناس ارسالی در

  بدبخت خواهرم پول نونم نداره حالا از کجا بیاره خرج کنه میسپارمتون به خدا جوابتونو بده ظالما خودت برو‌ تو مدرسه اقای وزیر فهمیده

 • Gggg ارسالی در

  بس کنید دیگه بابا ی روز میگید بازه ی روز میگید بسته ی روز داریم ی روز نداریم. .پول هست پول نیست . خزانه پر یا خزانه خالی فکر بچه های مردم باشین پس بیخودی حضوری موزوری نکن

 • مهدی ارسالی در

  اقا چرا به اتباع سیم کارت رایگان نمیدین ما همم دانلود اموزیمممم🤬🤬🤬

 • علی ارسالی در

  سلام وعرض ادب وخسته نباشید به جامعه بزرگ آموزش وپرورش البته به جز جناب وزیر که نفسشان ازجای گرم بلند میشود جناب وزیر فرمایش کردند طی بازدید ماموران بهداشت طی بازدید ازمدارس اعلام کردند 80درصد پروتکل های بهداشتی رعایت میشه جناب فکرنمیکنید همان 20درصد باقی مانده برای آلوده شدن کل جامعه کافی باشد خانم بنده معلم دوره متوسطه اوله.صبحها مدرسه میره وبعدازظهر ها ازساعت 5تا7.5شبکه شاد .شما آقای وزیر اگه یه ساعت اضافه کاری کنید آخر برج درلیست حقوقتان باید منظور بشه ولی معلمان چی؟من با حقوق واضافه کار کاری ندارم معلم هم مثل بقیه حق دارد زمانی برای خودش وخانوادش باشه.وعده های توخالی شما ازطرح طبقه بندی نمیگم که مکرر نشید زمان تغییر کرده جناب وزیر شما هم کمی تغییرات رادرخودتان لحاظ فرمائید

 • ناشناس ارسالی در

  خدا وکیلی من موندم اینا حرف نزنن کسی میگه لالن؟؟
  تمام حرفاش تکراریه
  وزیر وقتی خودت بچتپ فرستادی مدرسه و به ملت ثابت شد که فرستادی ماهم میفرستیم
  من به شخصه خودم بچمو نمیفرستم مدرسه

 • ناشناس ارسالی در

  سلام . آخه این چه وضعیه چرا اجبار میکنی معلم باید بره مدرسه. جون همه در خطره خواهش میکنم مدارس رو در پاییز یا زمستان تعطیل کنین این جوری چه معلم باید حضوری بره در خطره چه دانش آموز هم غیر حضوری درس رو یاد نمی گیره و کلاس اولی هم که حضوری براش خطر داره پس تو رو جان بچه هات مدرسه رو تعطیل کن یک سال یا 3 ماه تا اوضاع کرونا بهتر بشه .

 • محدثه ارسالی در

  با سلام از شما خواهش میکنم مدارس رو یک مدتی تعطیل کنین جون همه ی معلم ها در خطره چشم های بچه ها ی ما ضعیف شده دیگه چی بگم مادر و پدر ها خسته شدن از رست بچه ها همش توی اینترنت هستن و سایت های بد و خطرناک آخه کی جواب گوی ماست.

 • ناشناس ارسالی در

  با سلام از شما ویران بهداشت و آموزش خواهش میکنم کمی به فکر معلم ها و دانش آموزان باشین تو رو خدا مدارس رو تو پاییز تعطیل کنید آخه سرماخوردگی و آنفولانزا در پاییز شروع میشه و اوضاع بد تر از این میشه

 • ناشناس ارسالی در

  با سلام و خسته نباشید خدمت شم عزیزانم آموزش از شم خواهشمندم که به خاطر کرونا مدارس رو فعلا تعطیل کنیو آخه ازای ماه مهر دوباره آنفلوآنزا و سرماخوردگی شروع میشه و با کرونا بجه ها مریض میشن تو رو خدا به فکر معلم ها هم باشین

 • داریوش ارسالی در

  بنده به عنوان یک معلم تا وقتی به صورت حضوری به مدرسه میرم دلیلی نداره که مجازی هم درس بدم کلاس درس یا حضوری باشه یا مجازی ضمناً پدر ۳ دانش آموز هستم و هیچوقت نمیتونم با حقوق معلمی براشون گوشی و تبلت بخرم شما اون بالا نشستی دستور میدی بیا روستاها ببین مدارس آب ندارند اگه به فکر دانش آموزان بودی تابستان باید مدارس را برای رعایت پروتکل ها تجهیز می‌کردی

 • داریوش ارسالی در

  آموزش و پرورش در تاریخ ۴۲ساله انقلاب فقط یک وزیر داشت که برای کشور مردم دانش آموزان و فرهنگیان مفید بود آن هم کسی نبود جز جناب آقای دکتر حمیدرضا حاجی بابایی واقعا مردی به تمام معنی بود

 • علی ارسالی در

  سلام آقای وزیر

  چرا درک نمیکنید مدارس حضوری باعث مرگ میشه.

  اوه ببخشید
  حواسم نبود شما خواب هستید.

 • مینو ارسالی در

  به عنوان یک معلم تمام زندگیم مختل شده صبح مدرسه عصر کلاس مجازی شب تولید محتوا اخر شب بیدار بمون و فیلما رو دانلود کن تا سرعت نت بالاست... از اون طرف فقط یک سوم بچه ها می تونن از این محیط بی در و پیکر چیزی بفهمن و با معلم پیش برن . بقیه خدا می دونه چکار می کنن بعد هم نمره الکی و پاس کردن بی منطق دانش اموز

ارسال نظر