|
کدخبر: 193746

رشد قابل توجه واردات ایران از اروپا + آخرین جزییات

یورو استات از مبادلات تجاری حدود ۲.۲ میلیارد یورویی ایران و اروپا در نیمه نخست ۲۰۲۱ خبر داد و اعلام کرد واردات اروپا از ایران در این دوره با رشد ۱۷ درصدی مواجه شده است.

تجارت رشد قابل توجه واردات ایران از اروپا + آخرین جزییات

پایگاه خبری کمیسیون اروپا(یورو استات) کل مبادلات تجاری ایران و ۲۷ عضو اتحادیه اروپا در نیمه نخست سال جاری میلادی را  ۲.۲۴۷ میلیارد یورو اعلام کرد.

مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در ماه های ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۱ با رشد ۰.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. در ۶ ماه نخست سال ۲۰۲۰ کل مبادلات دو طرف ۲.۲۳۸ میلیارد یورو اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش صادرات اتحادیه اروپا به ایران در ۶ ماه نخست ۲۰۲۱ با افت ۲.۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و از ۱.۸۹ میلیارد یورو در ۶ ماه نخست سال گذشته به ۱.۸۴ میلیارد یورو در مدت مشابه سال جاری رسیده است.

در میان اعضای اتحادیه اروپا، آلمان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، هلند و رومانی بیشترین صادرات کالا به ایران را در نیمه نخست ۲۰۲۱ داشته اند.

اما واردات اتحادیه اروپا از ایران در ماه های ژانویه تا ژوئن امسال رشد ۱۷ درصدی داشته و به ۴۰۷ میلیون یورو رسیده است. اتحادیه اروپا در مدت مشابه سال قبل ۳۴۸ میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده بود.

در میان اعضای اتحادیه اروپا، آلمان، ایتالیا، هلند، رومانی، فرانسه، بلژیک و بلغارستان بیشترین واردات کالا از ایران را در نیمه نخست ۲۰۲۱ داشته اند.

منبع: مهر
  • Bs ارسالی در

    چقد به خودشون زحمت دادن.راضی به زحمت نبو دیم.گسترش هم یه جوری تیتر زد که من الان فکر کردم مبادلات ده برابر شده

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...